21. dubna 2008 • 00:00

Phoenix padl po řeži

NEW YORK - Basketbalisté San Antonia zahájili pouť za obhajobou titulu v NBA vítězstvím 117:115 v dramatickém utkání nad Phoenixem. Spurs získali výhru v úvodním zápase prvního kola play off až těsně před koncem druhého prodloužení. San Antonio se mohlo v pravých chvílích spolehnout na své hvězdy, které v klíčových okamžicích předváděly nejlepší výkony. Druhé prodloužení si vynutil Tim Duncan, jenž pěti body v poslední minutě zlikvidoval vedení Phoenixu. Tři sekundy před koncem prvního nastavení dokonce proměnil trojku, jež byla vůbec jeho první v sezoně. "Měl jsem strašně moc času zamířit. Takže jsem vystřelil a doufal, že to dopadne dobře," uvedl klíčový muž San Antonia, který si celkově připsal 40 bodů. Ve druhém nastavení zase zazářil Argentinec Manu Ginobili, jenž v této pětiminutovce zaznamenal osm z 13 bodů svého týmu včetně vítězného koše 1,8 sekundy před koncem. Olympijský vítěz z Atén nastřílel celkově 24 bodů, další člen "Velké trojky" Tony Parker o dva víc. Výsledky - 1. kolo play off: Východní konference, 1. zápas: Cleveland-Washington 93:86 (James 32 - Arenas 24). Západní konference - 1. zápasy: San Antonio-Phoenix 117:115 po 2. prodl. (Duncan 40 a 15 d. - Stoudemire 33), New Orleans-Dallas 104:92 (Paul 35 - Nowitzki 31 b. a 10 d.), Houston-Utah 82:93 (Battier 22 - Kirilenko 21).