Soud poslal boxera Plachetku za znásilnění do vězení. Na osm let

Plachetka při tréninku po návratu z vězení
Boxer Ludovít Plachetka před tréninkem v tělocvičně
Plachetka v zápase s Josefem Obešlem zvítězil
Ludovít Plachetka v ringu
4
Fotogalerie
ČTK
Box
Začít diskusi (0)

Brněnský krajský soud dnes poslal trojnásobného mistra republiky v boxu Ľudovíta Plachetku na osm let do vězení za znásilnění sestry své družky. Účastník olympijských her v Atlantě vinu odmítá. Proti verdiktu se odvolal k Vrchnímu soudu v Olomouci, který musí obžalobu i verdikt přezkoumat.

Plachetka již byl v minulosti za násilné trestné činy potrestán. V roce 1998 dostal 13 let vězení za vraždu a pokus o ni. Propuštěn byl po devíti letech v roce 2007.

Znásilnění se podle spisu stalo loni v červenci v Brně-Maloměřicích v Plachetkově autě Renault Megane. Boxer vezl dvacetiletou sestru své družky na sedadle spolujezdce.

U garáží zastavil a sedadlo náhle sklopil. Přes její odpor mladou ženu údajně svlékl a vykonal na ní pohlavní styk. Pak odjel do Británie, kde byl zadržen a vrácen do vlasti.

Žena podle obžaloby trpí posttraumatickou stresovou poruchou, která se projevuje problémy v sexuální oblasti a také v sociálních vztazích. Tíží ji prý poruchy spánku a má problémy s příjmem potravy. Po útoku nemohla půl roku vést řádný život.

Státní zástupkyně Ludmila Doležalová uvedla, že Plachetka byl uznán vinným zejména na základě výpovědi oběti. "Máme posudky psychologů a psychiatrů, kteří nepochybují o tom, že jde o věrohodného svědka," uvedla žalobkyně.

Soudce Aleš Novotný poukázal na to, že Plachetka po činu uprchl z vlati a vyhýbal se trestnímu řízení. To také verzi o jeho nevině nepřidalo.

Jednačtyřicetiletý Plachetka stál před brněnským krajským soudem už podruhé. V roce 1998 u něj dostal 13 let za vraždu a také pokus o vraždu. Připravil o život matku své bývalé družky a pak namířil pistoli i na svoji tehdejší partnerku.

Život jí zachránilo to, že zbraň nevystřelila. Plachetka tvrdil, že žena zemřela nešťastnou náhodou. Svědci ale potvrdili, že s ní měl konflikty. Čtyři roky, které si neodpykal, mu nebudou přičteny k dnešnímu trestu. Ten není až do projednání u olomouckého vrchního soudu pravomocný.

Začít diskuzi