Joshua – Povětkin, box ONLINE: Ruský obr se pokusí zastavit šampiona | iSport.cz
21. září 2018 • 16:45

Bitva roku! Povětkin se pokusí zastavit Joshuu: Určitě se bude dívat i Putin

Autor: tej, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jágr a Sparta? Dobrý tah z marketingového hlediska, říká expert deníku Sport Pavel Bárta
Karolína Plíšková dovolila Kateřině Siniakové jediný gem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ostře sledovaný duel mezi mistry těžkých vah. O čtyři mistrovské pásy (WBA, WBO, IBF i IBO) se pokusí Alexandr Povětkin obrat současného šampiona Anthony Joshuu. „Jsem stejně silný jako Joshua. Když jsem bojoval proti Kličkovi, byl jsem mnohem slabší a v horší formě, než jsem teď. Tyhle pásy si domů opravdu chci vzít,“ vzkázal ruský boxer svému soupeři. Jejich zápas se uskuteční v sobotu večer v londýnské Wembley.Současný král světového profesionálního boxu Brit Anthony Joshua by se nyní nejradši utkal s Američanem Deontayem Wilderem o pásy všech čtyř velkých organizací, ale nemůže. Zástupci WBA jej prakticky přinutili, aby přijal nabídku vyzyvatele Alexandra Povětkina z Ruska. V sobotu ve Wembley tak dojde k souboji dvou bývalých olympijských vítězů a ve hře budou pásy organizací WBA, WBO a IBF i méně významné asociace IBO.

"Jsem rád, že k duelu konečně dojde," radoval se Povětkin, který věří, že bude první, kdo britského boxera dokáže porazit. I když se musí vyrovnat s výškovým handicapem a je i výrazně starší. "Utkám se s momentálně nejlepším světovým boxerem a svoji šanci chci využít. Vím, kolik mi je. Mám jednu z posledních šancí," podotkl devětatřicetiletý ruský boxer, který získal olympijské zlato v roce 2004.

SLEDUJTE zápas ONLINE ZDE>>>

O jedenáct let mladší Joshua kraloval amatérskému ringu pod pěti kruhy o osm let později. V duelu s Povětkinem je podle sázkových kanceláří výrazným favoritem a jeho případná prohra by byla senzací. "Jsem připraven. Vím, že Povětkin má tvrdou ránu a že mě nečeká nic jednoduchého. Nevadí mi, když odejdu z ringu s monoklem nebo poničeným nosem," podotkl Joshua, který podle webu telegraph.co.uk získá za zápas 20 milionů liber. Jeho soupeř šest milionů.

Joshua vyhrál všech 21 zápasů v profiringu, Povětkin má bilanci 34 výher a jednu porážku. Před pěti lety nestačil na Vladimira Klička , ani ukrajinský šampion jej ale nedokázal porazit před limitem. "Věřím, že to do 8. kola dokážu ukončit," řekl Joshua, který byl v březnu poprvé přinucen doboxovat duel až do konce. Novozélanďana Josepha Parkera porazil až na body. "Od doby, kdy jsem boxoval s Kličkem, už uplynulo hodně času. Jsem silnější, moudřejší a chytřejší," řekl Povětkin.

Ruský boxer se rozpovídal i o ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi , který je svou náklonností ke sportu známý. „Náš prezident miluje sport, věnuje mu spoustu pozornosti a sám ho provozuje. Jsem přesvědčený, že se bude dívat,“ řekl Povětkin, který se s ním osobně setkal poté, co vyhrál v roce 2004 na olympijských hrách.

Souboj mezi Joshuou a Povětkinem je ostře sledovaný, oba se na velkou publicitu ovšem dívají jinak. Zatímco si Joshua velký tlak uvědomuje, Povětkin je prý v klidu. „Je tu strašně moc tlaku, tuny tlaku. To je prostě realita,“ řekl Joshua. Jeho soupeř s ním však nesouhlasí. „Žádný velký tlak necítím. Když jsem tehdy bojoval s Kličkem, byl na mě kladen mnohem větší tlak, protože zápas probíhal v Rusku. Tohle je v pohodě,“ odvětil.

Povětkin také přiznal, že s boxem málem sekl už před lety. „Po olympiádě jsem u boxu zůstat nechtěl. Kroužil jsem kolem, otevřeli jsme nějaké tělocvičny pro bojové sporty, MMA a kickbox. Neplánoval jsem být profesionálním bojovníkem. Po roce mi to ale začalo chybět, tak jsem s boxem začal na profesionální úrovni,“ prozradil.

Anthony Joshua s Alexandrem Povětkinem před ostře sledovaným zápasem, který se uskuteční v londýnském Wembley.
Anthony Joshua s Alexandrem Povětkinem před ostře sledovaným zápasem, který se uskuteční v londýnském Wembley.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud