27. srpna 2023 • 00:46

Král Usyk! Ukrajinec obhájil tituly na knockout, zůstává dál neporažený

Autor: ČTK, adl
Vstoupit do diskuse
5
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bohemians - Sparta 1:3. Birmančevičova show, Letenští se vyhrabali z nejhoršího
PRVNÍ DOJEM: Třinec jako na Tour de France. Zatopí i Pardubicím
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ukrajinský boxer Oleksandr Usyk porazil ve Vratislavi britského vyzyvatele Daniela Duboise a obhájil tituly profesionálních organizací WBA, IBF, WBO a IBO v těžké váze. Šestatřicetiletý neporažený šampion zvítězil technickým knockoutem v devátém z dvanácti kol.Olympijský vítěz z Londýna 2012 a bývalý amatérský mistr světa a Evropy Usyk své mistrovské pásy uhájil podruhé. V roce 2021 je získal po vítězství nad Britem Anthonym Joshuou, kterého rok nato porazil i v odvetě. Ve 21. duelu v profesionálním ringu si Usyk připsal 21. vítězství, Dubois si pohoršil na 19-2.

„Cítím se skvěle. Jsem vděčný svému tým, rodině a dětem. Miluju vás. Jsem vděčný své vlasti a ukrajinské armádě. Děkuji vám,“ řekl bezprostředně po vítězství Usyk, jenž se snaží maximálně podporovat krajany, kteří trpí kvůli ruské invazi.

Usyk boxoval po více než roce a v Polsku měl vzhledem k blízkosti ke své vlasti téměř domácí prostředí. Duboise knockoutoval poprvé v osmém kole a rozhodčí Luis Pabon zápas ukončil v kole devátém po dalším tvrdém Usykově úderu do Duboisovy čelisti.

Kontroverzní moment nicméně přišel v pátém kole, kdy Ukrajinec skončil na zemi a lapal po dechu po zásahu do oblasti horní části šortek. Rozhodčí dal Usykovi čas na zotavení a duel pokračoval, Dubois ale po zápase odmítl, že by se jednalo o nízký úder. „Okradli mě o vítězství,“ řekl britský boxer TNT.

Usykovo vítězství by mohlo oživit jednání o sjednocujícím souboji s šampionem WBC Tysonem Furym. Usyk měl původně s Britem boxovat na konci dubna, ale podle Ukrajincova promotéra se nedohodli na podmínkách. „Já jsem připravený. Můžu s ním bojovat klidně zítra. Ale je připravený on? Netuším,“ řekl rodák ze Simferopolu.

Vstoupit do diskuse
5
Články odjinud


Články odjinud