Draci Brno budou bojovat s Ostravou o baseballový titul | iSport.cz
20. září 2017 • 13:59

Draci Brno budou bojovat s Ostravou o baseballový titul

Autor: ČTK
Draci Brno budou bojovat s Ostravou o mistrovský titul v baseballové extralize.
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi
Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský
VŠECHNA VIDEA ZDE

Suverénní vládci baseballové extraligy Draci Brno budou od pátku bojovat v sérii play off na tři vítězství s Arrows Ostrava o svůj jedenadvacátý titul. Brňané vyhráli základní část extraligy i nadstavbu a postoupili do finále přímo, Ostrava zdolala v semifinále na jeden zápas v Praze loňského finalistu Kotlářku 9:2. Oba soupeři na sebe narazí ve finále po osmi letech.V dosavadní historii české extraligy Draci nedosáhli na extraligové prvenství jen dvakrát. V roce 2011 jim titul sebral městský rival Technika a před dvěma lety podlehli ve finále Kotlářce.

"Střetnou se dva týmy, které mají dlouhodobě nejlepší skóre v extralize. Ostrava v této sezoně udělala velký herní progres zásluhou dobrých nákupů posil. Pořád máme stejnou motivací vyhrát opět titul," uvedl na dnešní tiskové konferenci manažer Draků Arnošt Nesňal.

Oba finalisté v tomto ročníku extraligy změřili síly v sedmi duelech. Draci jsou se čtyřmi výhrami úspěšnější. "Ostrava má stejně jako my postavenou svou hru na výkonech nadhazovačů. Čekám ve finále opět vyrovnanou sérii. Myslím si, že o titulu rozhodne až pátý zápas," dodal Nesňal. Brňané budou postrádat Alexandera Derhaka, který v červnu podstoupil operaci páteře. Chybět jim bude také Ondřej Furko, jenž je na stáži v USA.

Ostravští baseballisté postupem do finále naplnili svůj cíl. "Jak se sezona vyvíjela, tak jsme věřili, že by se to mohlo podařit. Teď už se může stát cokoliv. Draci mají zkušený tým, ale už jsme je v sezoně porazili," uvedl jeden z pilířů ostravského týmu Jakub Malík.

První finálový duel je na programu v pátek v 19:00 v Brně, druhý se hraje v sobotu od 16:00 hodin v Ostravě a třetí v neděli od 14:00 hodin opět v Brně. Případné další pokračování série je v pátek 29. září v Ostravě a o den později v Brně.

 
Články odjinud


Články odjinud