13. září 2018 • 10:39

Čeští squashisté dosáhli na akademickém MS na páté místo

Autor:
Čeští squashisté dosáhli na akademickém šampionátu na páté místo
TOP VIDEA
TOP góly 12. kola: Ultimátní bomba Považance. Bude gólem roku? TOP góly 12. kola: Ultimátní bomba Považance. Bude gólem roku?
SE SIMONOU... a Patrikem Bartošákem u tatéra! Kdo odcházel (ne)potetovaný? SE SIMONOU... a Patrikem Bartošákem u tatéra! Kdo odcházel (ne)potetovaný?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skvělé výkony předvedli čeští squashisté na akademickém mistrovství světa. V Birminghamu český tým ve složení Jakub Solnický, David Zeman, Vojtěch Ryba a Tereza Elznicová skončil na pátém místě. Český tým během turnaje porazil Čínu, Ugandu, Kanadu a Jihoafrickou republiku. Jedinou prohru zaznamenal s favorizovanou Francií. „Když nebudeme počítat Asiaty, tak jsme vlastně získali evropský bronz, což je velice slušné,“ radoval se Jakub Solnický.Český squash zaznamenává skvělé výsledkové časy. V červenci junioři přivezli z mistrovství světa juniorů bronz. V tomto týdnu skončili dva čeští squashisté mezi deseti nejlepšími na akademickém šampionátu. Jakub Solnický bral osmé místo, David Zeman zase deváté. „Jedná se o naše historicky nejlepší umístnění na mistrovství světa akademiků,“ prohlásil Tomáš Fořter, generální sekretář České asociace squashe.

Úroveň byla velice zajímavá. Kromě hráčů z první světové stovky narazili v Anglii squashoví reprezentanti na amatéry z Afriky – například na squashisty z Ugandy. „Vypadali, jako kdyby pravidelně běhali maraton. Občas se po kurtu pohybovali zmateně. Ale dá se to vysvětit, v Ugandě měli prý na škole squash teprve třetím rokem,“ prohlásil Jakub Solnický, třetí nejlepší český squashista na domácím žebříčku.

Zajímavějšími protivníky byli ti z Číny, kde se squash v současné době také rozvíjí. Na akademické mistrovství světa do Anglie vyslali početný tým. „Squash u nich není ještě tak populární, ale Číňané mohou být velice šikovní a mrštní. Když jsou nejlepší v badmintonu, tak proč ne také v tomto raketovém sportu. Například u Malajců bylo vidět, že několik z nich přešlo z badmintonu. Občas měli volnější zápěstí při hraní úderů,“ dodal Solnický, který se jako jediný nenasazený hráč probojoval do čtvrtfinále soutěže jednotlivců, kde nestačil na 25. hráče světa Tsz Fung Yipa z Hongkongu.

Dařilo se také Davidu Zemanovi, který v individuálním turnaji prohrál pouze s vítězem celé akce Britem Joshem Mastersem. Souboje o umístění ale všechny ovládl. „To bylo pro mě velice milé překvapení, protože jsem dokázal porazit pravidelné účastníky zahraničních turnajů PSA. Mezi nimi například Owaina Taylora, nadějného hráče z Walesu,“ pochvaloval si David Zeman, který skončil v individuálním turnaji na deváté příčce. Společně se Solnickým se dostal do nejlepší desítky.

„Celkové páté místo mezi týmy je naše historicky nejlepší umístění na akademickém šampionátu. Naši reprezentanti sehráli v Anglii spoustu kvalitních a vyrovnaných zápasů. Věřím, že je to posune v jejich dalším squashovém rozvoji a na akademickém šampionátu za dva roky mohou být ještě lepší,“ prohlásil Tomáš Fořter, generální sekretář České asociace squashe a elitní světový rozhodčí

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze