13. září 2018 • 10:39

Čeští squashisté dosáhli na akademickém MS na páté místo

Autor:
Čeští squashisté dosáhli na akademickém šampionátu na páté místo
TOP VIDEA
Sparta slaví 125 let. Stadion na Letné otevřela fanouškům Sparta slaví 125 let. Stadion na Letné otevřela fanouškům
Mladá Boleslav - Liberec: Zradan Lenc! Boleslavští fanoušci (ne)přivítali odchovance vlídně Mladá Boleslav - Liberec: Zradan Lenc! Boleslavští fanoušci (ne)přivítali odchovance vlídně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skvělé výkony předvedli čeští squashisté na akademickém mistrovství světa. V Birminghamu český tým ve složení Jakub Solnický, David Zeman, Vojtěch Ryba a Tereza Elznicová skončil na pátém místě. Český tým během turnaje porazil Čínu, Ugandu, Kanadu a Jihoafrickou republiku. Jedinou prohru zaznamenal s favorizovanou Francií. „Když nebudeme počítat Asiaty, tak jsme vlastně získali evropský bronz, což je velice slušné,“ radoval se Jakub Solnický.Český squash zaznamenává skvělé výsledkové časy. V červenci junioři přivezli z mistrovství světa juniorů bronz. V tomto týdnu skončili dva čeští squashisté mezi deseti nejlepšími na akademickém šampionátu. Jakub Solnický bral osmé místo, David Zeman zase deváté. „Jedná se o naše historicky nejlepší umístnění na mistrovství světa akademiků,“ prohlásil Tomáš Fořter, generální sekretář České asociace squashe.

Úroveň byla velice zajímavá. Kromě hráčů z první světové stovky narazili v Anglii squashoví reprezentanti na amatéry z Afriky – například na squashisty z Ugandy. „Vypadali, jako kdyby pravidelně běhali maraton. Občas se po kurtu pohybovali zmateně. Ale dá se to vysvětit, v Ugandě měli prý na škole squash teprve třetím rokem,“ prohlásil Jakub Solnický, třetí nejlepší český squashista na domácím žebříčku.

Zajímavějšími protivníky byli ti z Číny, kde se squash v současné době také rozvíjí. Na akademické mistrovství světa do Anglie vyslali početný tým. „Squash u nich není ještě tak populární, ale Číňané mohou být velice šikovní a mrštní. Když jsou nejlepší v badmintonu, tak proč ne také v tomto raketovém sportu. Například u Malajců bylo vidět, že několik z nich přešlo z badmintonu. Občas měli volnější zápěstí při hraní úderů,“ dodal Solnický, který se jako jediný nenasazený hráč probojoval do čtvrtfinále soutěže jednotlivců, kde nestačil na 25. hráče světa Tsz Fung Yipa z Hongkongu.

Dařilo se také Davidu Zemanovi, který v individuálním turnaji prohrál pouze s vítězem celé akce Britem Joshem Mastersem. Souboje o umístění ale všechny ovládl. „To bylo pro mě velice milé překvapení, protože jsem dokázal porazit pravidelné účastníky zahraničních turnajů PSA. Mezi nimi například Owaina Taylora, nadějného hráče z Walesu,“ pochvaloval si David Zeman, který skončil v individuálním turnaji na deváté příčce. Společně se Solnickým se dostal do nejlepší desítky.

„Celkové páté místo mezi týmy je naše historicky nejlepší umístění na akademickém šampionátu. Naši reprezentanti sehráli v Anglii spoustu kvalitních a vyrovnaných zápasů. Věřím, že je to posune v jejich dalším squashovém rozvoji a na akademickém šampionátu za dva roky mohou být ještě lepší,“ prohlásil Tomáš Fořter, generální sekretář České asociace squashe a elitní světový rozhodčí

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze