Štěpánkův rekord v hlubinách! | iSport.cz
Martin Hašek
22. května 2009 • 19:00

Štěpánkův rekord v hlubinách!

Vstoupit do diskuse
0
Štěpánek
TOP VIDEA
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český šampion ve volném potápění Martin Štěpánek si vzal zpět světový rekord v královské disciplíně tohoto sportu – konstantní zátěži s ploutvemi. Dnes odpoledne se v Egyptě potopil na jediný nádech do hloubky 122 metrů a vrátil se bezpečně zpět.Fantastickým úspěchem zahájil Štěpánek rekordní týden v egyptském Šarm aš-Šajchu. Tři minuty a 36 sekund mu trvala cesta do hlubin a zpátky v disciplíně, kde plave po celou dobu jen pomocí svých sil a ploutví na nohou.

Sebral tak slávu svému kamarádovi a věčnému rivalovi Herbertu Nitschovi z Rakouska, který před měsícem posunul rekordní hranici ze 113 na 120 metrů. Ode dneška je však historické maximum ještě o dva metry hlouběji.

„Mám samozřejmě ukrutnou radost,“ řekl Štěpánek deníku Sport. „Ten rekord byl ještě před pár týdny někde jinde, byl to velký skok. Původně jsem se připravoval na hloubku 114 metrů. Nicméně můj trénink šel tak dobře, že těch osm metrů navíc ani nebylo znát.“

Štěpánkův rekordní týden dnes úspěšně začal, ale ještě zdaleka nekončí. Šampion se chce už zítra pokusit vylepšit dosavadní světový rekord v disciplíně free imersion, v níž pod vodou ručkuje na laně, na 110 metrů. Rakušana Nitsche by tak připravil o další rekord. Jeho dosavadní maximum leží o metr níže.

„Uvidíme, v jaké formě se probudím zítra ráno. Ale na 95 procent byc se rád o rekord ve free imersion pokusil,“ řekl Štěpánek. „Nohy budou unavené, ale je to disciplína rukou. Nemělo by to hrát takovou roli.“

A ještě to nemusí být konec. Štěpánek si troufá jít v královské disciplíně konstantní váha s ploutvemi ještě hlouběji než dnešních 122 metrů.
„Jestli bude všechno v pořádku, rád bych se po pár dnech odpočinku vrátil a šel ještě hlouběji,“ plánuje Štěpánek.

Rozhovor s Martinem Štěpánkem čtěte v sobotním Sportu.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud