20. dubna 2016 • 08:47

Koně Dostihového klubu iSport.cz se chystají na start sezony

Autor:
TOP VIDEA
RENTGEN: Vršovické derby rozhodl Coufal. Odemknul dveře do obrany Bohemians RENTGEN: Vršovické derby rozhodl Coufal. Odemknul dveře do obrany Bohemians
Jablonec - Plzeň: Trávník nádhernou ranou zvyšuje na 2:0! Jablonec - Plzeň: Trávník nádhernou ranou zvyšuje na 2:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Blíží se ostrý start projektu Dostihového klubu iSport.cz, který nabízí široké veřejnosti možnost prožít pocity majitelů dostihových koní. Šestiletý hnědák Theophilos, kterého klubu pro letošní sezonu pronajímá trenér Josef Váňa, se v prvním startu roku představí 7. května v Pardubicích.V sobotu 7. května se v dostihu poprvé objeví zelenobílé barvy Dostihového klubu iSport.cz. Trenér Josef Váňa v ten den poprvé pošle na pardubickou překážkovou dráhu šestiletého Theophila. Ten tak udělá další krok ve své překážkové kariéře, která výhledově může směřovat až k Velké pardubické.

„S Theophilosem je celkem jasné, že zřejmě půjde do prvních Pardubic. Jestli s ním chceme běhat v Pardubicích, musí začít v Pardubicích od prvních dostihů. Nějaké ty čtverky by určitě mohl napoprvé zvládnout,“ uvažuje Váňa.

7. května se tak poprvé představí kůň v barvách unikátního projektu, který se za několik měsíců činnosti stal historicky nejpočetnějším dostihovým syndikátem v Česku. Klub stále přibírá nové členy. Roční poplatek stojí 1000 korun, přihlásit se můžete zde http://www.eshop-rychle.cz/dostihovy_syndikat

Theophilos už si překážkové dostihy dvakrát zkusil v minulé sezoně a dařilo se mu. V Mostě doběhl druhý a začátkem listopadu v Kolesách ve steeplechase suverénně zvítězil.

Koně Dostihového klubu iSport.cz se chystají na start sezony
720p 480p 360p 240p

„Já bych si představoval, aby se Theophilos zabydlel v Pardubicích. Když mu to nebude sedět, tak není žádný problém odjet s ním do zahraničí, anebo na rychlejší dráhy jako je Most, Karlovy Vary nebo Lysá nad Labem,“ říká Váňa, ale dodává: „To bych nerad, protože ve vítězném startu ukázal, že skákání mu problém dělat nebude. Rovinovou třídu má, takže by to nemusel být špatný kůň ani do Pardubic.“

V přípravě na novou sezonu pokračuje také sedmiletý Power Zar, navzdory drobnému zranění.

„Trošku nám kulhal na pravou nohu, snad nebude žádný problém,“ věří Váňa.

Power Zar, který může o start ve Velké pardubické usilovat už letos, by se měl poprvé představit v Pardubicích v sobotu 21. května.

„Pardubice už zná. Nechali bychom ho běhat při druhých Pardubicích, buď kvalifikaci, nebo menší dostih a následně kvalifikaci,“ vysvětluje Váňa.

Témata:  sport, dostihy, isport
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze