Květoslav Šimek
3. října 2013 • 15:57

Valldemoso Velkou pardubickou nepojede, trenér jej stáhnul

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Priske: Jsme nejlepší. Kuchta je v ráži, měl by jet na EURO
SESTŘIH: Česko - Velká Británie 4:1. Při Nečasově debutu se dvakrát trefil Sedlák
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ryzák Valldemoso z ostravské stáje DS Sendy-Uhl letošní Velkou pardubickou nepojede. Kvalifikaci sice splnil, ale po posledním běhání má namožené hlezno na noze a není stoprocentně v pořádku. „Nemá cenu riskovat, ze startovní listiny jsme jej stáhli,“ potvrdil trenér Jiří Uhl. „V devíti letech má Valda všechno stále před sebou, pošetříme jej na příští rok.“Valldemoso jel Velkou pardubickou třikrát a pokaždé patřil do okruhu favoritů. Kromě premiéry v roce 2010, kdy po obrovském skoku na Velkém Taxisu vyhodil Dušana Andrése ze sedla, se také pokaždé prosadil. V roce 2011 doběhl Valldemoso třetí, před rokem skončil pátý.

„Při poslední kvalifikaci si bohužel potloukl nohy,“ líčí trenér Uhl. „Tržná rána se sice zahojila hned, ale kolem hlezna má stále mírný otok. Do týdne to asi bude v pořádku, ale těžkou práci v tréninku s tím chodit nemůže. Proto jsme se s žokejem Markem Stromským dohodli, že letos Valldemoso nepojede. Trezora by stejně nechytili, počítám, že ten letos uteče všem.“

V Pardubicích se tak ostravská stáj 13. října představí pouze s pětiletým Moulou. Ten poběží prestižní Cenu Labe. „A kdo ví, třeba si to Moula s Valldemosem příští rok spolu rozdají ve Velké pardubické,“ dodal s úsměvem Uhl.

Valldemoso ve Velké pardubické

2012 5. místo (žokej Dušan Andrés)

2011 3. místo (žokej Dušan Andrés)

2010 nedokončil (na Velkém Taxisu vyhodil Dušana Andrése ze sedla)

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud