Finsko - Česko 8:2. Jasná záležitost, florbalistky si na MS zahrají o bronz

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

České florbalistky prohrály v semifinále mistrovství světa v Singapuru s Finskem 2:8 a poosmé za sebou budou hrát o třetí místo. V boji o druhou medaili po bronzu z roku 2011 ze švýcarského St. Gallenu čeká svěřenkyně trenéra Lukáše Procházky v neděli od 9:00 SEČ Švýcarsko, které podlehlo desetinásobným šampionkám Švédkám 2:4. Finky mají jistou medaili i na 14. šampionátu - dosud získaly dvakrát zlato, osmkrát stříbro a třikrát bronz.

Finky, které český tým porazily v semifinále minulého MS v Uppsale 5:4, vyhrály i třináctý vzájemný zápas na šampionátech. Čtyřmi góly a jednou asistencí k tomu pomohla Veera Kauppiová a pět bodů za gól a čtyři nahrávky si připsala také její sestra Oona.

Finky ukázaly svou nejúdernější sílu již po 72 sekundách. Oona Kauppiová po akci po levé straně našla bekhendem u protější tyče své dvojče Veeru a ta do odkryté branky otevřela skóre. Češky si ve snaze vyrovnat vytvořily několik nadějný střeleckých příležitostí, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Největší možnost měla ve 13. minutě po přihrávce Venduly Maroszové Martina Řepková, ale brankářka Noora Vuorelaová zasáhla.

Ve 14. minutě hvězdná finská dvojčata udeřila znovu. Veera Kauppiová si vyměnila balonek s Oonou a zařídila svému týmu dvoubrankový náskok. Za 106 sekund se poprvé radovaly Češky. Po přihrávce Venduly Beránkové překonala Vuorelaovou Vanessa Rebecca Keprtová a oslavila svou premiérovou branku na mistrovství světa.

Po 135 sekundách druhé třetiny prostřelila Janu Christianovou Veera Kauppiová a ve 28. minutě vedly Finky už o tři branky. Veera Kauppiová se pokusila přes celé hřiště vyslal do úniku Oonu, před ní sice zasáhla česká gólmanka, ale míček se odrazil přímo k Miise Turunenové a ta upravila na 4:1.

Český tým odpověděl v polovině utkání, kdy se při vyloučení Milly Nordlundová trefila Denisa Ratajová. Za 90 sekund ale opět vedly Finky o tři góly: po přihrávce Sary Piispaové zpoza branky skórovala nepokrytá Jenna Saariová. V 35. minutě pomohla úřadujícím vicemistryním světa po tečované střele Nely Jirákové horní tyč.

V čase 37:53 Oona Kauppiová z pravé strany z rohu ze standardní situace našla Veeru, která trefila nechytatelně bližší horní roh branky Christianové a pojistila náskok. Ještě před druhou pauzou měly příležitost na snížení Michaela Kubečková a Maroszová, ale Vuorelaovou nepřekonaly.

Finky českému týmu snížení nepovolily a ve 49. minutě při vyloučení Karolíny Suché zvýraznila rozdíl My Kippiläová, která trefila levý horní roh. Při trestu Denisy Ratajové už gól nepadl. V 56. minutě ztroskotala Kubečková na Vuorelaové, po jejíž asistenci Veera Kauppiová překonala bekhendovým blafákem Christianovou a dovršila skóre.

Mistrovství světa florbalistek v Singapuru:

Semifinále:

Česko - Finsko 2:8 (1:2, 1:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 15. Keprtová (Beránková), 30. Ratajová (Jiráková) - 2. O. Kauppiová (V. Kauppiová), 14. V. Kauppiová (O. Kauppiová), 23. V. Kauppiová (Westerlundová), 28. Turunenová (O. Kauppiová), 32. Saariová (Piispaová), 38. V. Kauppiová (O. Kauppiová), 49. Kippiläová (Kauppiová), 56. V. Kauppiová (Vuorelaová). Rozhodčí: Crivelli, Rampoldi (oba Švýc.). Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 1733.

Sestava Česka: Christianová - Keprtová, Beránková, Jiráková, Plášková, Mechlová, Štaňková - Maroszová, Krupnová, Řepková - A. Brucháčková, Suchá, Ratajová - Trojánková, Kubečková, Chudá. Trenér: Lukáš Procházka.

Švédsko - Švýcarsko 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 4. a 51. W. Johanssonová, 11. Rasmussenová, 37. Backstedtová - 17. Edizová, 48. Stettlerová. Rozhodčí: Kirjonen, Sirkka (oba Fin.). Vyloučení: 4:1. Využití: 1:1. Diváci: 1847.

O 5.- 8. místo:

Lotyšsko - Slovensko 4:6 (0:2, 1:2, 3:2)
Branky: 21. Salacieteová, 48. Egliteová, 58. Garbareová, 59. Ankudinovová - 13. a 34. M. Šponiarová, 1. K. Hudáková, 23. Červená, 44. P. Hudáková, 50. Mrázová.

Polsko - Dánsko 7:3 (0:0, 2:0, 5:3)
Branky: 26. a 40. Samsonová, 46. a 56. Zagórská, 53. a 60. Helmanová, 45. Wojciková - 41. a 59. Frederiksenová, 49. Thomsenová.

O 9. místo:

Singapur - Norsko 1:13 (0:3, 1:2, 0:8).

0

Mistrovství světa ve florbale 2022

Program a výsledky Skupiny Česká nominace

Mistrovství světa ve florbale 2022 proběhne ve dnech 5. - 13. listopadu ve Švýcarsku. Letošní šampionát je čtrnáctý v historii, triumf nakonec obhajují Švédové.