Auta na náplavce: Domácí ofenziva, potvrzeno je 28 značek | iSport.cz
16. srpna 2019 • 08:24

Domácí ofenziva. Auta na náplavce potřetí, potvrzeno je 28 značek

Autor: Ondřej Šámal (Auto Tip)
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Všech 69 gólů Slavie: Podívejte se na Hušbauerovy rakety a další parádičky
Mistrovské oslavy v plném proudu! Hasiči u Edenu ale i jízda s pohárem po Praze
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přelom srpna a září bude již třetí rok za sebou patřit unikátní automobilové výstavě Auta na náplavce, kterou pořádá časopis Svět motorů. Letošní ročník bude z pohledu počtu vystavovatelů rekordní, potvrzeno je totiž 28 značek. Největší přehlídku si pro diváky připravila domácí automobilka Škoda, která na pravém břehu pražské náplavky, tedy na Rašínově nábřeží, ukáže hned sedmnáct exponátů. Vedle čtyřkolových se můžeme těšit i na zástupce jedné stopy.Největší pozornost pravděpodobně přitáhne nové SUV Škoda Kamiq, které se u dealerů značky objeví až tři dny po skončení akce Auta na náplavce. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou šanci si vůz důkladně prohlédnout zvenku i zevnitř. Novinka na platformě MQB A0 pro malá auta zamíří do čím dál nabušenějšího segmentu, který z trhu pomalu vytlačuje podobně velká kombi.

Vedle toho Škodovka na náplavku přiveze také další čerstvé modely ze své stáje.

Chybět tak nebude ani elektrické Citigoe iV. Na břehu Vltavy jej doplní také modernizovaná Škoda Superb hned v několika variantách včetně SportLine, nové „terénní“ verze Scout s ochrannými plasty karoserie a plug-in hybridu iV a elektrickým dojezdem až 55 km.

Přepracovaný koncept Vision iV ukazuje elektrickou budoucnost v podání mladoboleslavské automobilky. Dojezd sériové verze má dosáhnout až 500 km.Přepracovaný koncept Vision iV ukazuje elektrickou budoucnost v podání mladoboleslavské automobilky. Dojezd sériové verze má dosáhnout až 500 km.Foto Archiv

S elektřinou počítá i žlutý koncept Vision iV, jenž je velmi věrným předobrazem chystaného bezemisního SUV. V mnoha ohledech unikátní je také studie kabrioletu Sunroq, který na základech modelu Karoq postavili středoškoláci ze Škoda Akademie. Návštěvníci se mohou těšit také na plejádu již známých škodovek v čele s octavií, které již roky patří titul nejprodávanějšího modelu značky. Chybět nebude ani fabia s ještě neokoukanou scalou, která letos na jaře nahradila Škodu Rapid. Samozřejmostí bude také sportovně laděný Kodiaq RS se silným dieselem o výkonu 176 kW.

Více o celé akci ZDE.

Program

ČTVRTEK 29. srpna
16:00 otevření výstavy
19:45 slavnostní zahájení
20:00 koncert kapely Mirai
22:00 ukončení 1. dne pro veřejnost

PÁTEK 30. srpna
10:00 otevření výstavy
20:00 koncert Thoma Artwaye
22:00 ukončení 2. dne pro veřejnost

SOBOTA 31. srpna
10:00 otevření výstavy
11:00 - 16:00 besedy a autogramiády
20:00 koncert kapely Mandrage
22:00 ukončení 3. dne pro veřejnost

NEDĚLE 1. září
10:00 otevření výstavy
11:00 - 16:00 besedy a autogramiády
18:30 ukončení výstavy

Modernizace superbu byla decentní. Nově může mít třeba plně diodová světla či verzi Scout (na fotce vlevo).
Modernizace superbu byla decentní. Nově může mít třeba plně diodová světla či verzi Scout (na fotce vlevo).

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud