Smyk, skok, potlesk. Macík se v Sosnové před fanoušky vyřádil | iSport.cz
Martin Tomaides
1. dubna 2017 • 11:37

Smyk, skok, potlesk. Macík se v Sosnové před fanoušky vyřádil

720p480p360p240p
Martin Macík v Sosnové nadchl diváky, předvedl drift i skoky
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Stanciu si poradil s kelímkem, protestovalo se proti pondělí LIGA NARUBY: Stanciu si poradil s kelímkem, protestovalo se proti pondělí
PĚTKA: Trenér kola? Vrba za další střídání i vrtochy před novináři PĚTKA: Trenér kola? Vrba za další střídání i vrtochy před novináři
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jaké to je rozhýbat několik dakarských tun takovým způsobem, že kamion jede bokem? A co takhle nadupanou mašinu zvednout ze země? Pro závodníky náročné rallye je to rutina, a to dokázali fanouškům i na nedávném Mogul Dakar Setkání v Sosnové. „Drifty a skoky si obrovsky užívám, strašně mě to baví," svěřil se Martin Macík z týmu Big Shock Racing, kterému redakce iSport TV umístila na vůz GoPro kameru.Sosnová viděla podařené setkání českých dakarských účastníků potřetí, a to letošní se obzvláště vydařilo. Pomohlo i výtečné počasí, díky kterému si cestu na událost našly tisícovky fanoušků. Snad každý aktér byl v obležení zájemců o autogram nebo fotku.

„Jestli se tady nenudím? Myslím, že se víc nudím na Dakaru," smál se Macík, který se dlouhé minuty ochotně fotil a podpisoval. „Těší mě, že se taková akce koná. Je důležitý, abychom fanouškům ukázali, co umíme a co vlastně na Dakaru děláme, protože v televizi všechno vypadá úplně jinak," snažil se sedmadvacetiletý Macík přiblížit svůj pohled.

Martin Macík v Sosnové nadchl diváky, předvedl drift i skoky
720p 480p 360p 240p

Příznivci dálkových rallye si na trati mohli prohlédnout skutečný závodní speciál, který jezdil ještě před pár měsíci v Jižní Americe a Macík s ním dosáhl na výtečnou desátou pozici. Kamion byl úplně stejný, jedinou změnou byla opravená nástavba, která se během Dakaru zničila.

Na trati se pak Macík skutečně bavil a potěšila ho především svoboda, kterou za volantem měl. „Hrozně si užívám driftování. V závodě to totiž dělat nemůžu, abych náhodou nezničil pneumatiku," dodal závodník.

Zvednout kamion z povrchu zemského pro něj pak je rutinou a běžnou záležitostí. „Na Dakaru je to pak o tom, se rozmýšlet. Jaký by skok měl být, jestli je do výšky, nebo do dálky... Pak se podívám do manuálu a když vidím jeden vykřičník, prostě ho jedu," dodal s klidem.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 3. kola Fortuna ligy »

4. kolo Fortuna ligy:
Ml. Boleslav - Slavia
(pá 18:30), Příbram - Dukla (so 17:00), Opava - Liberec (so 17:00), Jablonec - Karviná (So 17:00), Plzeň - Zlín (so 19:00), Slovácko - Olomouc (ne 15:00), Teplice - Sparta (ne 18:00), Bohemians - Baník (po 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze