10. ledna 2018 • 09:45

Mistr Evropy tahačů Lacko na Dakaru v roli diváka. Připravuje se na start?

Autor:
TOP VIDEA
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs? Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jubilejní čtyřicátý ročník slavné dálkové soutěže Rallye Dakar si nenechal ujít ani aktuální držitel evropského titulu tahačů Adam Lacko, který do Jižní Ameriky dorazil podpořit své týmové kolegy z týmu Buggyra Racing Martiny Kolomého a Šoltyse. „Jen co jsem přijel a vystoupil, tak jsem měl špinavé tenisky,“ smál se Lacko a dál vtipkoval „Tady si to teda užijeme, na okruzích je to jiný řád,“ culil se.Adam Lacko navštívil v Jižní Americe nejen zázemí, ale vyrazil také do terénu, kde podobně jako asistenční vůz týmu Tatra Buggyra Racing přenocoval v dunách. „Asi bych to úplně nesrovnával. Kluci tam nezůstali dobrovolně, pro nás bylo vše perfektně nachystané,“ popisoval.

„Naživo je to úplně něco jiného než to, co člověk vidí v televizi nebo zná z vyprávění. Všechny kluky tady jsem obdivoval už dřív, ale když to zažijete na vlastní kůži, musím říct, že obdivuji všechny ještě víc a smekám klobouk,“ vysekl poklonu Lacko.

Třiatřicetiletý závodník letos dosáhl na vysněný titul a je okruhovým šampionem. Otázkou tedy je, jestli mu nehrozí ztráta motivace a zda-li by ho nelákalo krotit nadupané stroje místo evropského asfaltu na nevyzpytatelných pouštích a pláních.

„To je hodně složitá otázka. Je to opravdu velký zážitek, na který jen tak dlouho nezapomenu. A jestli jsem ještě někdy přijedu, ať už v roli diváka nebo jezdce, nejsem v tuto chvíli schopný říct, protože se ve vás míchá spousta zážitků a pocitů,“ řekl tajemně.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze