Heidfeld v plamenech. Shořela mu formule! | iSport.cz
22. května 2011 • 15:21

Heidfeld v plamenech. Shořela mu formule!

Autor: Patrik Vacek
Nicku Heidfeldovi málem shořela formule při kvalifikaci na VC Španělska
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO - Bál se o život! Nick Heidfeld (34), německý pilot stáje F1 Renault, prožil během tréninku okamžiky hrůzy. Jeho monopost se vzňal a on jen tak tak unikl z ohnivého pekla. Naopak skvělý den měl Mark Webber z Red Bullu, který vyhrál kvalifi kaci na dnešní Velkou cenu Španělska (14:00, TV Nova). Přerušil tak nadvládu svého týmového parťáka, suveréna Vettela, jenž letos pokaždé startoval do závodu z prvního místa.Ještě před začátkem kvalifikace vyděsil diváky Heidfeld. Tomu se pravděpodobně vzňal olej od rozžhaveného výfuku a z jeho vozu začaly šlehat plameny. Němec okamžitě vůz odstavil a celý vyděšený z monopostu vyskočil.„Byl to největší oheň, jaký jsem kdy v autě zažil. Vůz je hodně poškozený,“ zoufal si Heidfeld a do kvalifikace nenastoupil, protože mu mechanici nestihli dát dohromady ohořelý vůz. Bude tak dnes startovat až z posledního místa.Včerejšími vládci trati ve Španělsku byly opět monoposty Red Bullu. V týmové bitvě o nejlepší místo na startu si to rozdal Vettel s Webberem.

Mistr světa nakonec utřel, Australan ho překonal o dvě desetiny sekundy. „Myslím, že se nedá mluvit o nějakém velkém zklamání. Mark byl lepší,“ utrousil Vettel, který se svým parťákem nemá zrovna ideální vztahy.

Už od loňské sezony to mezi nimi vře. Webber tak po výhře přijímal gratulace od všech soupeřů. Vettel se na něj ani jednou neusmál a nepodal mu ani ruku.

 
Články odjinud


Články odjinud