Jak Hamilton slavil titul? Koňak mu nechutnal, dal si džus | iSport.cz
24. listopadu 2014 • 12:56

Jak Hamilton slavil titul? Koňak mu nechutnal, dal si džus

Autor: ČTK
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

I když by Lewis Hamilton měl den po zisku druhého titulu mistra světa formule 1 nárok na vrávoravou chůzi či zarudlé oči, na dnešní snídani se zástupci médií se prezentoval ve formě a s jasnou myslí. Britský pilot totiž prakticky nepije alkohol a po nedělní vítězné Velké ceně Abú Zabí udělal jen drobnou výjimku."Cítím se svěží. Včera jsem si dal jen jeden drink, což je na mě víc než dost," uvedl Hamilton na setkání s novináři. "Nepiju šampaňské. K večeři jsem si dal melounový džus, což je moje oblíbené pití. Pak jsem byl na party, kde byl nějaký koňak... Moc mi to nechutnalo. Párkrát jsem usrknul a to bylo všechno. Věděl jsem, že stejně musím ráno brzy vstávat," řekl vítěz letošních jedenácti Velkých cen.

Hamiltonův mobilní telefon a e-mailovou schránku zahltily podle očekávání po zisku titulu blahopřejné vzkazy. Devětadvacetiletý pilot slíbil, že na všechny časem odpoví.

Slavnostní večer věnoval rodině a připomínal si, jakou ušel cestu. Se svými otcem vzpomínal, jak v dobách ježdění v motokárách sedával u přímotopu a pil slepičí polévku z termosky.

"Je to úžasný pocit probudit se svěží a být se všemi různými lidmi, kteří se během 21 let podíleli na mé kariéře. Sluníčko svítí a já se cítím opravdu požehnaný," uvedl šampion pro roky 2008 a 2014 Hamilton.

Britský pilot by mohl v příští sezoně jezdit s prestižním číslem 1 vyhrazeným úřadujícímu mistru světa, nicméně tuto možnost nevyužije. Podle šéfa Mercedesu zůstane Hamilton u svého tradičního čísla 44, což pravidla od letošního roku umožňují.

Britský pilot Lewis Hamilton se stal podruhé v kariéře mistrem světa formule 1. Devětadvacetiletý jezdec stáje Mercedes v závěrečném závodu v Abú Zabí potvrdil zisk titulu jedenáctým vítězstvím v sezoně.
Britský pilot Lewis Hamilton se stal podruhé v kariéře mistrem světa formule 1. Devětadvacetiletý jezdec stáje Mercedes v závěrečném závodu v Abú Zabí potvrdil zisk titulu jedenáctým vítězstvím v sezoně.

 
Články odjinud


Články odjinud