V novém studiu pro formuli 1. Odkud se bude vysílat do Česka? | iSport.cz
12. března 2015 • 14:26

V novém studiu pro formuli 1. Odkud se bude vysílat do Česka?

Autor: Patrik Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
RENTGEN: Rozbor kanonýra Boleslavi. Rozhodne Budínský boj o Evropu?
Všech 66 gólů Sparty: Podívejte se na Kangovy pumelice a další střelce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bude to ostrý start ve stylovém provedení. Český divák zažije televizní revoluci, co se týče závodů formule 1. Nová sezona začíná již tento víkend a poprvé bude na placených stanicích. Programy Sport1 HD a Sport2 HD nabídnou dosud nevídanou show. Jedním z lákadel je i nové honosné studio, které je postaveno překvapivě v Budapešti. Právě až do Maďarska bude dojíždět komentátor Tomáš Richtr s expertem Janem Charouzem, kteří jsou hlavními tvářemi F1 pro Českou republiku.V gigantickém komplexu ateliérů na okraji Budapešti je v jedné z obřích hal postaveno několik studií pro stanice Sport 1, 2. Ihned poznáte, k čemu které slouží. Jedno je zaměřené na fotbal a moderátoři při vysílání stojí v luxusní fotbalové šatně.

Další je o něco menší, připravené na debaty s experty z různých sportů. Na první pohled vás oslní až to třetí a největší z nich. Spousta červených a čirých světel, velký stůl se zabudovanými monitory a dominantní obří obrazovka. Před tím vším ční replika formule 1 v životní velikosti. Tohle je nový chrám pro českého fanouška slavného motorsportu.

Své moderátorské křeslo si se zalíbením hned zkouší i Tomáš Richtr, jehož hlas doprovází fanoušky F1 už od roku 2007, kdy začínal na televizi Nova.

Do Česka se bude vysílat formule 1 ze studia v Budapešti
Do Česka se bude vysílat formule 1 ze studia v Budapešti

Komerční televize loni nepodepsala novou smlouvu a práva pro Česko a Slovensko získala skupina AMC Networks International. Richtr původně tvrdil, že s komentováním končí, ale nakonec dostal nabídku na pokračování i od nových majitelů vysílacích práv a rozhodl s milovaným sportem pokračovat. Podmínky i celkové zázemí má k tomu důstojné.

„Pokud to televize chce udělat zajímavé pro diváky, může to provést právě skrze studio. Jsem neskutečně nadšený z toho, jak to tady vypadá. Je to fantastické nejen co se týče vizuálních prvků, ale i toho, co chystáme,“ liboval si Richtr, který bude mít po ruce experta a závodníka Jana Charouze . Oba dostanou obrovský prostor a velké výzvy se nebojí.

„Program bude začínat hodinu před samotným závodem a chceme to pojmout jako zahřívací kolo pro fanoušky. Nabídneme podrobné analýzy, ohlédnutí za minulým závodem a postřehy ze světa F1. Navíc půl hodiny do startu se otevře boxová ulička a divák uvidí, co se děje před samotným závodem,“ prozradil Richtr náplň nového modelu vysílání formule 1 a tvrdí, že nový majitel práv už nemohl udělat více pro atraktivnost tohoto sportu.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud