Hamilton začal v Brazílii traťovým rekordem, Vettelovi se moc nedařilo

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Lewis Hamilton zahájil první soutěžní víkend po zisku čtvrtého titulu mistra světa formule 1 stylově. Nejrychlejší byl v obou trénincích na Velkou cenu Brazílie, první trénink vyhrál v rekordu okruhu 1:09,202.

Krok s britským šampionem držel jen týmový kolega z Mercedesu Valtteri Bottas, který byl v obou případech těsně druhý. V úvodní jízdě ztratil Fin na Hamiltona 127 tisícin sekundy, v druhé jen 48 tisícin.

V trénincích se zatím příliš nedařilo Němci Sebastianu Vettelovi z Ferrari, který bude ve zbývajících dvou závodech hájit druhou pozici v šampionátu. Nejprve zajel až šestý čas se ztrátou 782 tisícin, poté byl s odstupem 360 tisícin čtvrtý.

Třetí Bottas za Vettelem před nedělním závodem zaostává o 15 bodů a Mercedes před devatenáctou Grand Prix sezony deklaroval, že se pokusí čtvrtým rokem po sobě získat v konečném hodnocení MS double.

Třetí čas zajel v prvním tréninku na okruhu Autodromo José Carlos Pace Vettelův týmový kolega Kimi Räikkönen, odpoledne byl třetí pilot Red Bullu Daniel Ricciardo. Australan Ricciardo dostal v úvodu závodního víkendu trest deseti pozic na startu Velké ceny oproti kvalifikačnímu výsledku kvůli výměně jedné ze součástí motoru.

Tréninky na Velkou cenu Brazílie:

První trénink: 1. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:09,202, 2. Bottas (Fin./Mercedes) -0,127, 3. Räikkönen (Fin./Ferrari) -0,542, 4. Verstappen (Niz./Red Bull) -0,548, 5. Ricciardo (Austr./Red Bull) -0,626, 6. Vettel (Něm./Ferrari) -0,782.

Druhý trénink: 1. Hamilton 1.09,515, 2. Bottas -0,048, 3. Ricciardo -0,228, 4. Vettel -0,360, 5. Verstappen -0,371, 6. Räikkönen -0,602.