Formule 1 se nepojede ani ve Francii. Nový plán? Start na začátku července

Pilot formule 1 Charles Leclerc během pandemie koronaviru tráví až pět hodin denně hraní virtuálních závodů, rovněž se také zdokonaluje ve hře na piano a kytaru
Maurizio Arrivabene, bývalý šéf Ferrari, spolupracoval i se Sebastianem Vettelem
Bývalý šéf Ferrari Maurizio Arrivabene aktuálně pomáhá v boji s koronavirem, v Itálii se stal řidičem sanitky
V 90 letech zemřel legendární pilot formule 1 Brit Stirling Moss. Vítěz 16 Velkých cen byl označován za nejlepšího jezdce, který nikdy nezískal titul
Lando Norris bude muset kvůli charitativnímu streamu oholit vlasy
I boss Ferrari Andrea Agnelli pomáhá v boji s koronavirem
Lewis Hamilton na loňské kanadské grand prix. Pojede se ta letošní?
35
Fotogalerie
ČTK, adl
Formule 1
Začít diskusi (0)

Velká cena Francie formule 1 se podle očekávání 28. června kvůli vládním nařízením proti šíření koronaviru neuskuteční. Grand Prix na okruhu v Le Castellet poblíž Marseille byla pro letošek zrušena, nepojede se tedy ani v náhradním termínu. Vedení šampionátu doufá, že by mistrovství světa mohlo začít 5. července v Rakousku a po 15 až 18 odjetých závodech skončit v prosinci v Abú Zabí.

Konání francouzské Grand Prix znemožnil zákaz vlády pořádat v zemi velké sportovní akce minimálně do poloviny července. „Už se díváme směrem k létu 2021, abychom našim divákům nabídli ještě úžasnější zážitek,“ uvedl hlavní organizátor závodu Éric Boullier.

Velká cena Francie je desátým závodem sezony F1, jenž byl kvůli koronavirové krizi zrušen či odložen. Šéf seriálu Chase Carey v pondělí uvedl, že plán je začít ročník 5. července v rakouském Spielbergu, kde by se podle spekulací mohl jet hned týden nato druhý závod.

Zapojte se do nových diskuzí na iSport.cz >>>

To zatím Carey nepotvrdil, stejně jako další uvažovaný „double“ v britském Silverstonu, jenž by mohl hostit závody 19. a 26. července. Ani na jednom okruhu by vzhledem k světové zdravotní situaci nesměli být diváci.

„Naším cílem jsou start o víkendu 3.-5. července v Rakousku a následně závody v Evropě v červenci, srpnu a na začátku září. V září, říjnu a listopadu bychom mohli závodit v Eurasii, Asii a Amerikách a v prosinci bychom po 15 až 18 závodech sezonu zakončili v Perském zálivu v Bahrajnu před tradičním finále v Abú Zabí,“ uvedl na webu šampionátu Carey a dodal, že konečnou verzi kalendáře zveřejní, hned jak to bude možné.

Sezona formule 1 měla začít 13. března v Melbourne, Velká cena byla ale krátce před úvodními tréninky odvolána poté, co byla u jednoho člena týmu McLaren diagnostikována nemoc COVID-19. Grand Prix Austrálie byla stejně jako závody v Monaku a nyní i ve Francii zrušena, dalších sedm odložených Velkých cen doufá v náhradní termíny.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Titulní strana pondělního deníku Sport (27. dubna)Titulní strana pondělního deníku Sport (27. dubna) • Sport

Video placeholder
TOP 5 motorsport filmů: Rallye smrti, ale i Rivalové či Ford vs. Ferrari • iSport TV
Začít diskuzi