Maurizio Arrivabene: Chtěl dovést Ferrari k titulu, jenže dostal padáka. Nyní jezdí se sanitkou | iSport.cz
Ivo Pospíšil
26. dubna 2020 • 14:45

Chtěl dovést Ferrari k titulu, jenže dostal padáka. Nyní jezdí se sanitkou

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Jablonec: Stanciu nasadil housle Štěpánkovi, Tecl doklepl do prázdné! 4:0
Trpišovský: Lidi řeší Teclovy góly, dnes ukázal, co naší hře dává
VŠECHNA VIDEA ZDE

„Chci zlé Ferrari,“ hecoval před několika lety. Přivedl Sebastiana Vettela a snažil se sestrojit vůz, který svrhne v F1 vládu Lewise Hamiltona. Neuspěl, ve funkci šéfa týmu následně skončil a nahradil ho Mattia Binotto. Kde však můžete vidět Maurizia Arrivabeneho teď? V kokpitu sanitky. Jako dobrovolník se rozhodl převážet nemocné do nemocnic.Za pět let ve vedení Ferrari proslul některými jadrnými výroky a toužil vytáhnout slavný italský tým F1 zpět na špici. Měl i nadějný vůz, ale vždy, ať už vinou strategických chyb nebo přehmatů jeho pilota Sebastiana Vettela , skončil těsně pod ní.

A tak se před startem minulé sezony Maurizio Arrivabene z pozice šéfa týmu z Maranella odporoučel. „Když nevyhrajete, tak to chce změnu. Myslím, že v Maranellu uvažovali tímto směrem,“ přiznal i bývalý funkcionář Flavio Briatore .

Zapojte se do nových diskuzí na iSport.cz>>>

Co se však se zkušeným funkcionářem stalo? Odpověď vás možná překvapí. 63letý Arrivabene, jinak člen nezávislé komise fotbalového Juventusu a vystudovaný architekt se v době koronavirové pandemie posadil za volant sanitky. A byť vášnivý kuřák a muž minimálně na hraně rizikové skupiny se postavil do čela tzv. první linie.

„Arrivabene, muž s velkým srdcem to nikomu neřekl, ale od začátku krize řídil sanitky a přepravoval nemocné do nemocnic,“ uvedl novinář Leo Turrini.

Není nakonec sám z komunity F1, který se snaží pomoci v boji proti koronaviru. Stejně jako hned několik fabrik v Británii přestavělo svá zařízení tak, aby mohla přispět k výrobě ventilačních přístrojů, za volant sanitky usedl také šéf Pirelli Mario Isola.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

 

Titulní strana, deník Sport, 26. dubnaTitulní strana, deník Sport, 26. dubnaFoto Sport

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud