22. června 2022 • 10:10

Malér talentu Red Bullu: při střílečce vykřikl slovo na „N“. Tým ho trestá

Autor: mrs
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Neskutečná atmosféra, ale česká reprezentace bez medaile. Co přineslo biatlonové MS?
Travelling Jagrs před halou Pittsburghu Penguins
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jeden z nejperspektivnějších juniorských jezdců by mohl skončit v jezdecké akademii Red Bullu. Důvodem je rasistická urážka, kterou použil Jüri Vips při živém vysílání. Tým jej okamžitě suspendoval a zahájil interní vyšetřování.Estonský závodník Jüri Vips se v úterý zúčastnil online přenosu na platformě Twitch. Tady společně s dalšími závodníky formule 2 divákům zprostředkovali vysílání, ve kterém si to rozdávali ve hře Call of Duty. Klukovská zábava se ovšem záhy stala předmětem interního vyšetřování Red Bullu.

V zápalu boje totiž Vips použil slovo na N, které je hanlivým označeným pro osoby tmavé pleti. Reakce Red Bullu na sebe nenechala dlouho čekat. „S okamžitou platností zbavujeme Jüriho Vipse všech týmových povinností, dokud se incident nevyšetří. Jako organizace odsuzujeme jakékoliv nevhodné chování tohoto druhu. U nás platí politika nulové tolerance rasistického jazyka i chování,“ oznámila stáj.

Mezitím se prostřednictvím svého účtu na Instagramu Vips omluvil a dodal, že hodlá při interním vyšetřování spolupracovat. „Upřímně se omlouvám za urážlivá slova, která jsem použil v dnešním živém přenosu. Tento jazyk je absolutně nepřijatelný a neodráží moje hodnoty a zásady. Hluboce toho lituji. Tohle není příklad, který bych chtěl dávat ostatním,“ napsal.

Jednadvacetiletý pilot se připojil k juniorskému týmu Red Bull v roce 2018. Letos se dokonce objevil i v kokpitu formule 1. Coby rezervní jezdec absolvoval na Velké ceně Španělska první volný trénink namísto Sergia Péreze.

V jezdeckém šampionátu formule 2 mu aktuálně patří průběžné sedmé místo. Jaké další následky bude mít incident pro kariéru mladého závodníka, bude známo po ukončení vyšetřování.

Jüri Vips z Red Bullu během tréninku
Jüri Vips z Red Bullu během tréninku

Monopost: Rychlé, ale nespolehlivé Ferrari? Titul v ohrožení. Bizarní příběh Safety Caru
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud