1. srpna 2022 • 10:54

Alonso přestupuje do Aston Martin. Mám stále chuť vyhrávat, hlásí matador

Autor: mrs, inf
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Dloubák: Bílkovo kouzlo? Je jiný než v médiích. Má dar pro chemii týmu, říká Zelenka
Ewertonovi na tréninku tleskali, Jurásek je moravský lupínek, říká Jarolím
VŠECHNA VIDEA ZDE

Konec spekulacím. Sebastiana Vettela ve stáji Aston Martin vystřídá další legenda formule 1 - Fernando Alonso. Španělský jezdec, který v pátek oslavil jednačtyřicáté narozeniny, tak po dvou letech vymění sedačku v týmu Alpine. Přestup oznámil sotva pár hodin po konci Velké ceny Maďarska.Fernando Alonso se v roce 2023 stane pilotem stáje ze Silverstone. Dvojnásobný mistr světa po sezoně opustí francouzský tým Alpine, u kterého mu letos končí smlouva. Alonso nahradí v sedačce zeleného monopostu Sebastiana Vettela, který minulý týden ve čtvrtek oznámil konec kariéry.

Dvojnásobný mistr světa podepsal s týmem víceletý kontrakt. „Aston Martin využívá energii a odhodlání, aby získal vítězství. Proto ho považuji za jeden z nejvíc vzrušujících týmů ve formuli 1. Lawrencea Strolla a Lance znám už léta a je zřejmé, že mají ambici uspět,“ uvedl španělský matador. „Stále mám hlad po vítězství a ambice bojovat o přední místa. Proto chci být součástí organizace, která je odhodlána učit se, rozvíjet se a uspět.“

Fernando Alonso: Mistr světa F1
Video se připravuje ...

Stroll získal tým Aston Martin v roce 2019. V továrně v Silverstone probíhá v současné době významná investiční akce, která má tým v pěti letech přiblížit bojům o přední příčky. Aktuálně týmu patří ale až devátá příčka v Poháru konstruktérů.

Týmovým kolegou Alonsa se stane Strollův syn Lance. „Mám v úmyslu znovu vyhrát v tomto sportu, a proto musím využít příležitosti, které mi připadají správné,“ zakončil Alonso.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud