27. srpna 2022 • 18:30

Verstappen ovládl kvalifikaci v Belgii, kvůli výměně motoru ale propadl

Autor: iSport.cz, ČTK, kal
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Z prvního místa do nedělní Velké ceny Belgie formule 1 odstartuje Carlos Sainz. V dnešní kvalifikaci byl sice druhý za Maxem Verstappenem, mistr světa však o pole position přijde kvůli výměně motoru.

Vedoucí jezdec šampionátu nakonec odstartuje z 15. místa. Hned za něj se postaví jeho největší rival v boji o titul Charles Leclerc z Ferrari, jenž dnes skončil čtvrtý, ale i on byl potrestán za výměnu motoru.

„Kvalifikace byla skvělá, jen jsem musel s ohledem na start z chvostu dávat pozor na pneumatiky,“ citoval server BBC Verstappena, který navzdory trestu věří v úspěch. „S takovým autem by byla ostuda nebýt na pódiu,“ prohlásil.

Sainz z prvního místa odstartuje podruhé v kariéře, premiérovou pole position si pilot Ferrari zajistil v červenci v Silverstonu. Vedle něj se do první řady postaví Sergio Pérez z Red Bullu.

„Z pole position mám radost, ale kazí mi ji ztráta na Maxe,“ řekl Sainz. „Musíme přijít na to, proč je Red Bull tady tak rychlý. Je to záhada a je otázka, co to udělá se závodem,“ dodal.

K výměně motoru před závodem v Belgii sáhlo hned několik jezdců včetně dnes pátého Estebana Ocona z Alpine. Do druhé řady se tak posunuli jeho týmový kolega Fernando Alonso a Lewis Hamilton z Mercedesu.

Nedělní závod v Belgii po tradiční měsíční letní přestávce odstartuje v 15:00. Verstappen vyhrál devět z dosavadních třinácti závodů a průběžné pořadí před Leclercem vede o 80 bodů.

Výsledky kvalifikace na Velkou cenu Belgie formule 1

Kvalifikace na Velkou cenu Belgie, závod mistrovství světa vozů formule 1 ve Spa-Francorchamps:

10. Norris (Brit./McLaren) -2,513.

Pozn.: Verstappen, Leclerc, Ocon a Norris odstartují kvůli penalizaci z konce startovního roštu.