Vašek letěl, uznal Kopecký. Nedokončil po dlouhé době | iSport.cz
Ivo Pospíšil
5. května 2014 • 11:39

Vašek letěl, uznal Kopecký. Nedokončil po dlouhé době

TOP VIDEA
Sparta - Jablonec: Naprostá nádhera! Kanga vymetl růžek Hrubého brány, 2:0 Sparta - Jablonec: Naprostá nádhera! Kanga vymetl růžek Hrubého brány, 2:0
Vítejte u Petra Nedvěda! Bývalý útočník ukázal svůj luxusní byt Vítejte u Petra Nedvěda! Bývalý útočník ukázal svůj luxusní byt
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vždy, když poslední dobou závodil v rámci MMČR, byl neporazitelný. Loňská bilance? 4 starty, 4 výhry. Předloňská? 6 startů, 5 výher. Jenže nyní série Jana Kopeckého skončila. Ve vyrovnané bitvě s Václavem Pechem o vítězství v Rallye Český Krumlov havaroval a nakonec musel odstoupit. „Byl to ale skvělý boj o prvenství,“ uznal zkušený pilot tovární škodovky.Po první etapě Rallye Český Krumlov vedl o více než sedmnáct vteřin a zdálo se, že už mu ve vítězství nic nezabrání. Jenže následoval druhý den a obrovská stíhací jízda Václava Pecha, kterou Jan Kopecký nezastavil.

„Byl to skvělý souboj o prvenství, ale Václav Pech druhý den opravdu letěl,“ uznal šampion z roku 2012. A jeho náskok se postupně tenčil.

Nejprve na 10 sekund, pak na 4 a najednou měl úřadující mistr v Mini Cooperu náskok. Není divu, že Kopecký v závěru riskoval, v jedné zatáčce vyjel mimo trať a havaroval.

„Zkusili jsme všechno, udělali změny v nastavení vozu, ale na Václava Pecha to nestačilo. Gratuluji mu, vítězství si zasloužil,“ uznal sportovně Kopecký.

„Že skončí mimo trať, jsem nečekal. Mohlo to ale potkat každého z nás na každém metru, protože to opravdu hodně klouzalo. Stačilo se dostat kousek na trávu a bylo,“ přiznal Pech.

Podívejte se na nehodu Jana Kopeckého


Kopecký nakonec závod nedokončil, stejně jako jeho týmový kolega Esapekka Lappi, který pro změnu měl problémy s motorem. „Je to opravdu škoda, cítili jsme se na zdejších tratích velmi dobře. Byli jsme s Jannem pozitivně překvapeni, jak jsme byli rychlí. Bohužel nás tentokrát zradila technika, ale i to k motorsportu patří,“ povzdechl si talentovaný Fin.

A zatímco se on bude nyní připravovat na belgickou Ypres Rallye, Kopecký účastnící se letos asijsko-pacifického šampionátu se chystá až do Nové Kaledonie.

 

 
Články odjinud


Články odjinud