Kopecký potvrdil dominanci. Popáté vyhrál Valašskou rallye

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký si připsal rekordní páté vítězství na Valašské rallye a úspěšně vykročil za sedmým českým titulem. Sedmatřicetiletý pilot porazil v úvodním závodě seriálu s vozem Škoda Fabia R5 druhého Václava Pecha o více než minutu, třetí skončil Filip Mareš.

Kopecký vyhrál na Valašské rallye všech čtrnáct rychlostních zkoušek. Na domácích tratích ovládl již 24. závod v řadě. "Neměli jsme žádné problémy. Všechno fungovalo, jak má," řekl Kopecký spokojeně.

Zatímco o vítězi nebylo pochyb, o druhé místo bojoval Pech se Slovákem Martinem Kočim. Jejich souboj rozhodly technické problémy Kočiho v předposledním testu, kdy ztratil téměř minutu a klesl na čtvrtou pozici. V závěru ho tak předstihl i Mareš.

Druhým dílem mistrovství ČR bude Rallye Šumava Klatovy, která se uskuteční 26. a 27. dubna.

Výsledky Valašské rallye

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:31:29,6, 2. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -1:05,1, 3. Mareš, Hloušek (Škoda Fabia R5) -1:42,6, 4. Koči, Mozner (SR/Škoda Fabia R5) -2:14,5, 5. J. Dohnal, Ernst (Ford Focus WRC) -2:20,6, 6. Kopáček, Rendlová (Škoda Fabia R5) -2:40,3, 7. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia R5) -2:47,7, 8. Grzyb, Wróbel (Pol./Škoda Fabia R5) -2:59,1.