Hrozí start sezony bez Lacka: Možná neujedu ani kolo, říká šampion | iSport.cz
Martin Tomaides
23. května 2018 • 11:11

Hrozí start sezony bez Lacka: Možná neujedu ani kolo, říká šampion

Vstoupit do diskuse
0
Adam Lacko se ještě rozhodne, jestli o víkendu bude závodit
TOP VIDEA
Slavia - Jablonec: Stanciu nasadil housle Štěpánkovi, Tecl doklepl do prázdné! 4:0
Trpišovský: Lidi řeší Teclovy góly, dnes ukázal, co naší hře dává
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rok 2017 byl pro Adama Lacka tím nejlepším z pohledu závodní kariéry. Poprvé ovládl mistrovství Evropy tahačů a stáji Buggyra také výrazně pomohl k titulu mezi konstruktéry. Před víkendovým startem nové sezony v italském Misanu mu ale stopku vystavilo jeho vlastní tělo. Z tři týdny staré banální operace slepého střeva se vyklubal pořádný problém a třiatřicetiletý Lacko ještě neví, zda se vůbec v sobotu vydá do akce. „Být po mém, na 100 procent jedu, ale kdoví, co se ještě stane,“ řekl. Jako záchrana je tak připraven veterán David Vršecký.Před novináře předstoupil Lacko s úsměvem na tváři a v dobré náladě. Na první pohled byl navíc ve výborné formě. Jenže za štíhlejší postavou nebyla jen pravidelná návštěva fitness centra, zhruba devět kilogramů váhy nechal v nemocnici Na Homolce. „Dva dny mě bolelo slepé střevo, tak jsem zavolal doktorovi a ten mě objednal na sobotu, že se vše aspoň udělá v klidu. Měl to být jednoduchý zákrok, ale já už jsem o sobě po čtyřech hodinách moc nevěděl, propínal jsem se tam v bolestech a cpali do mě morfium,“ vykládal Lacko.

Obratem tak musel znovu na sál a tentokrát už byl celý proces o trochu horší. V lékařských papírech stojí vysvětlivka “revize dutiny břišní“. Sám zkušený pilot si nebyl moc jistý, co si pod tímto termínem představit. „Nevím, co přesně bylo za problém. Střeva i vnitřnosti mi museli vyndavat ven, všechno se muselo vyčistit a vydezinfikovat a nasoukat to do mě zpátky. To byla ta nejhorší bolest. To, co mám po té laparoskopii, to ani nevím, že jsem něco měl, ale jakýkoliv dotyk těch vnitřností je vážně bolestivý,“ přibližoval svůj zdravotní stav.

Teď už Lacko normálně chodí a funguje, jizvu na břiše má zahojenou, ale jakýkoliv otřes mu stále zatím nedělá dobře. Do Misana vyjel už včera, cestu si rozdělil na menší části, aby nemusel tak dlouho sedět. Co se týče závodů, vnitřně věří, že je zvládne, ale zároveň ví, že klidně na prvním tréninku může zjistit, že není schopen ujet ani jedno kolo. „Proto jsme se dohodli s Davidem Vršeckým. Jak on říká, vytáhli jsme ho z důchoďáku,“ smál se.

Vršecký mezitím připravoval a ladil vůz pro Lacka a také další závodní speciál na šampionát v Číně. Rozhodně se tedy nenudil, nicméně jeho pozornost byla teď zaměřena jen na konstrukci, ne na závodění. „Byla by škoda, kdyby Adam nemohl jet, budeme tedy vycházet z toho, co se ukáže na pátečním tréninku,“ řekl manažer stáje Jan Kalivoda.

„Z mého pohledu bude lepší, když bude třeba kroužit na pátém nebo šestém místě, než když nepojede vůbec. To je pro něj totiž automaticky nula bodů do tabulky. Ale měřítko je těžké hledat, i na těchto pozicích vás soupeř může nebezpečně trefit,“ dodal.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud