Hrozí start sezony bez Lacka: Možná neujedu ani kolo, říká šampion | iSport.cz
Martin Tomaides
23. května 2018 • 11:11

Hrozí start sezony bez Lacka: Možná neujedu ani kolo, říká šampion

Adam Lacko se ještě rozhodne, jestli o víkendu bude závodit
TOP VIDEA
SESTŘIH: Třinec - Plzeň 5:6 po nájezdech. Ve Werk aréně padlo 11 gólu SESTŘIH: Třinec - Plzeň 5:6 po nájezdech. Ve Werk aréně padlo 11 gólu
Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rok 2017 byl pro Adama Lacka tím nejlepším z pohledu závodní kariéry. Poprvé ovládl mistrovství Evropy tahačů a stáji Buggyra také výrazně pomohl k titulu mezi konstruktéry. Před víkendovým startem nové sezony v italském Misanu mu ale stopku vystavilo jeho vlastní tělo. Z tři týdny staré banální operace slepého střeva se vyklubal pořádný problém a třiatřicetiletý Lacko ještě neví, zda se vůbec v sobotu vydá do akce. „Být po mém, na 100 procent jedu, ale kdoví, co se ještě stane,“ řekl. Jako záchrana je tak připraven veterán David Vršecký.Před novináře předstoupil Lacko s úsměvem na tváři a v dobré náladě. Na první pohled byl navíc ve výborné formě. Jenže za štíhlejší postavou nebyla jen pravidelná návštěva fitness centra, zhruba devět kilogramů váhy nechal v nemocnici Na Homolce. „Dva dny mě bolelo slepé střevo, tak jsem zavolal doktorovi a ten mě objednal na sobotu, že se vše aspoň udělá v klidu. Měl to být jednoduchý zákrok, ale já už jsem o sobě po čtyřech hodinách moc nevěděl, propínal jsem se tam v bolestech a cpali do mě morfium,“ vykládal Lacko.

Obratem tak musel znovu na sál a tentokrát už byl celý proces o trochu horší. V lékařských papírech stojí vysvětlivka “revize dutiny břišní“. Sám zkušený pilot si nebyl moc jistý, co si pod tímto termínem představit. „Nevím, co přesně bylo za problém. Střeva i vnitřnosti mi museli vyndavat ven, všechno se muselo vyčistit a vydezinfikovat a nasoukat to do mě zpátky. To byla ta nejhorší bolest. To, co mám po té laparoskopii, to ani nevím, že jsem něco měl, ale jakýkoliv dotyk těch vnitřností je vážně bolestivý,“ přibližoval svůj zdravotní stav.

Teď už Lacko normálně chodí a funguje, jizvu na břiše má zahojenou, ale jakýkoliv otřes mu stále zatím nedělá dobře. Do Misana vyjel už včera, cestu si rozdělil na menší části, aby nemusel tak dlouho sedět. Co se týče závodů, vnitřně věří, že je zvládne, ale zároveň ví, že klidně na prvním tréninku může zjistit, že není schopen ujet ani jedno kolo. „Proto jsme se dohodli s Davidem Vršeckým. Jak on říká, vytáhli jsme ho z důchoďáku,“ smál se.

Vršecký mezitím připravoval a ladil vůz pro Lacka a také další závodní speciál na šampionát v Číně. Rozhodně se tedy nenudil, nicméně jeho pozornost byla teď zaměřena jen na konstrukci, ne na závodění. „Byla by škoda, kdyby Adam nemohl jet, budeme tedy vycházet z toho, co se ukáže na pátečním tréninku,“ řekl manažer stáje Jan Kalivoda.

„Z mého pohledu bude lepší, když bude třeba kroužit na pátém nebo šestém místě, než když nepojede vůbec. To je pro něj totiž automaticky nula bodů do tabulky. Ale měřítko je těžké hledat, i na těchto pozicích vás soupeř může nebezpečně trefit,“ dodal.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud