Plochodrážní GP v Praze vyhrál Švéd Lindgren, Milík dojel jedenáctý

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Plochodrážní Grand Prix České republiky vyhrál Švéd Fredrik Lindgren. Druhý v Praze skončil velmi těsně za vítězem Polák Patryk Dudek, třetí byl Emil Sajfutdinov z Ruska. Brit Tai Woffinden, který v české metropoli kraloval v letech 2013 až 2015, finále nedojel.

Václav Milík, jenž startoval na divokou kartu, nenavázal na stadionu Markéta na loňskou senzační třetí příčku a dojel se šesti body jedenáctý. Milík začal na břevnovském oválu nulou, přesto byl až do posledního vystoupení v základním rozpisu ve hře o postup do semifinále.

Dvaatřicetiletý Lindgren měl jakožto favorit večera sice o něco pomalejší rozjezd a po třech jízdách měl na kontě jen pět bodů, přesto nakonec došel až do finále. V něm se prodral k vítězství v posledních metrech a navázal tak na prvenství z úvodního podniku Grand Prix mistrovství světa z Varšavy.

Náhradníci pro pražský podnik, jimiž byli čeští plochodrážníci Josef Franc a Eduard Krčmář, do závodu nezasáhli.