V Barceloně se dařilo, tým Šenkýř Motorsport bral dvě pátá místa | iSport.cz
22. října 2018 • 10:10

V Barceloně se dařilo, tým Šenkýř Motorsport bral dvě pátá místa

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
V Barceloně se týmu Šenkýř Motorsport dařilo
TOP VIDEA
Šest nejžádanějších hráčů v Evropě: Sancho, nový Pirlo či Schickův parťák na stoperu
Totální demolice Barcelony! Klidně odejdu mezi prvními, zoufal Piqué
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na španělském okruhu v Barceloně se o uplynulém víkendu odehrál poslední podnik šampionátu International GT Open. V této uznávané sérii vozů GT3 startoval již letos v červnu český tým Šenkýř Motorsport, který zaznamenal úspěch v podobě druhého místa. I do Barcelony vedly cesty českého týmu a byly úspěšné. Jezdecká sestava Richard Gonda - Mikkel Jensen totiž v konkurenci více jak třiceti vozů specifikace GT3 vybojovala dvě pátá místa.Posádka Gonda - Jensen, patřila vůbec k nejrychlejším jezdcům na voze mnichovské automobilky BMW Motorsport. „Do příprav na tento závod jsme dali vše, tak jak je u nás zvykem. Šampionát GT Open je o detailech. Srovná se tu klidně i patnáct aut do jedné vteřiny. Nemůžeme si dovolit chybovat,” řekl už před odletem do Barcelony šéf týmu Robert Šenkýř.

Pro sobotní závod vyjel v kvalifikaci Gonda osmou startovní pozici. Společně pak s Jensenem dojeli v napínavém závodě pátí. A mohlo být lépe, jak vysvětluje Šenkýř: „Za druhé místo z Belgie jsme obdrželi handicap deseti vteřin, který jsme si odpykali při zastávkách v boxech. Nebýt toho, mohli jsme bojovat o první pozici. Ale taková jsou pravidla. Oba jezdci ale předvedli skvělou jízdu a dík patří také celému týmu.”

I v neděli bylo BMW M6 GT3 skvěle připravené, jak uvedl dánský jezdec: „Tým odvádí skvělou práci, škoda jen zdržení, které jsme nabrali v boxech.”

Tým Šenkýř Motorsport dokončil nedělní jízdu znovu na pátém místě, ale opět mohl bojovat o pozice na stupních vítězů. „Bohužel jsme se zdrželi v boxech, což bylo rozhodující. Ovšem jezdci i mechanici znovu předvedli skvělý výkon. Myslím, že až s odstupem času nám dojde, jakých výsledků jsme letos dosáhli. Vždyť v tak velké konkurenci jsme všechny čtyři starty proměnili v dokončený závod v první pětce,” poukazuje Šenkýř na úspěch svého týmu.

Ten jen podtrhl účinkování celého týmu v sezoně 2018. V rámci mezinárodní série ESET V4 Cupu si pro vítězství ve sprintových závodech v kategorii GT3 Trophy Sprint dojel s vozem BMW Z4 GT3 Tomáš Erdelyi. V hlavní kategorii GT3 pak bronz vybojoval na vozem M6 GT3 Jakub Knoll. Ve vytrvalostních závodech si navíc třetí místo připsal v GT3 Trophy Tomáš Erdelyi.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud