Na Hungaroringu se nedařilo. Lacko po smolném víkendu padl na šesté místo | iSport.cz
23. června 2019 • 18:00

Na Hungaroringu se nedařilo. Lacko po smolném víkendu padl na šesté místo

V Maďarsku se tentokrát nedařilo Adamu Lackovi podle představ
Konec kariéry se blíží, teď chci ale na Turnaj mistryň, říká Strýcová Konec kariéry se blíží, teď chci ale na Turnaj mistryň, říká Strýcová
DEBATA SPORTU: Jak Slavia nahradí Deliho a Ngadea? A měla situaci vyřešit jinak? DEBATA SPORTU: Jak Slavia nahradí Deliho a Ngadea? A měla situaci vyřešit jinak?

Český pilot Adam Lacko prožil v mistrovství Evropy tahačů téměř hororový víkend na Hungaroringu. Šampion z roku 2017 byl s novým speciálem VK50 v Maďarsku nejlépe šestý, ve dvou závodech ze čtyř zůstal bez bodu a z vedoucí pozice průběžného pořadí klesl na šesté místo.

Start úvodní sobotní jízdy přitom Lackovi vyšel a ze čtvrté pozice se probojoval na druhou. Následně byl ale kvůli trojímu překročení maximální povolené rychlosti diskvalifikován.

"Jednalo se o nepatrné překročení, ze kterého byl takřka nulový benefit, ale penalizace bohužel byla vražedná. Je to důsledek vývoje nového speciálu VK50," uvedl roudnický tým.

V druhém závodu se Lacko prodíral vpřed z posledního místa na startu a dojel osmý.

Lacko pak neuspěl ani v neděli. Po problémech v kvalifikaci skončil ve třetím závodě šestý a čtvrtou jízdu nedokončil.

Jezdce Buggyry zastavila hned v prvním kole závěrečného závodu závada na elektronice nového motoru a musel odstoupit. "Mám smíšené pocity. Na jednu stranu vím, že auto se stále vyvíjí, a jsem s tím smířený, na stranu druhou jsem bojovný typ a závodím, abych vítězil. Toto mě hodně mrzí. Ihned po startu jsem se tlačil na první místo, ale najednou přestal reagovat plynový pedál. Bohužel se s tím nedalo pokračovat. Doufám, že jsem si všechnu smůlu vybral a po zbytek šampionátu bude vše v pohodě," uvedl na webu stáje Lacko.

V úvodním dílu ME před měsícem v Misanu byl Lacko dvakrát druhý a dvakrát čtvrtý a vedl. Po Hungaroringu klesl na šestou pozici, první je jeho německý soupeř a jediný přemožitel z loňského ročníku Jochen Hahn na stroji Iveco.

Výsledky:

1. jízda: 1. Hahn (Něm./Iveco) 26:10,214, 2. Albacete (Šp./MAN) -3,571, 3. Rodrigues (Portug./MAN) -11,799, ...Lacko (ČR/Buggyra) diskvalifikován.

2. jízda: 1. Lenz (Něm./MAN) 26:03,941, 2. Reinert -7,653, 3. Halmová (oba Něm./Iveco) -8,467, ...8. Lacko -12,212.

3. jízda: 1. Hahn 26:50,197, 2. Halmová (oba Něm./Iveco) -2,104, 3. Kiss (Maď./Mercedes-Benz) -6,019, ...6. Lacko (ČR/Buggyra) -19,553.

4. jízda: 1. Kursim 26:05,819, 2. Reinert (oba Něm./Iveco) -2,518, 3. Albacete (Šp./MAN) -5,695, ...Lacko nedokončil.

Průběžné pořadí: 1. Hahn 94, 2. Albacete 71, 3. Kiss 63, ...6. Lacko 53.