14. července 2019 • 19:42

Gonda a Visserová v Rakousku zaváleli, vyrovnali týmové maximum

Autor: mto, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZIMÁK SPECIÁL: Mrázek ať je na MS jedničkou. Budeme chtít Ludviga?
Baník - Bohemians: Huf udeřil na zadní po rohu, 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Richard Gonda a Beitske Visserová vyrovnali dosavadní maximum týmu Šenkýř Motorsport, když v sobotním závodě GT Open na rakouském Red Bull Ringu vybojovali parádní druhou pozici. V nedělním handicapovém závodě pak skončili jen těsně za stupni vítězů na pozici sedmé.V sobotu usedl do vozu jako první Gonda, který se postaral o vydařený start z šestého místa, které si vyjel v kvalifikaci. Pozici udržel a ve svém stintu se dokonce posunul na páté místo. Tým nechal strategicky Gondu v autě co nejdéle to šlo a slovenský talent jezdil jedno rychlé kolo za druhým.

K povinné výměně tak zamířil z vedoucí pozice, a když se Beitske Visserová vracela po bezproblémové výměně zpět na trať, byla na skvělém druhém místě. Ani mladá Holanďanka se nenechala zastínit a jezdila vyrovnané a rychlé časy. V závěru závodu si zkušeně pohlídala druhé místo před rychlejším McLarenem a ve svém debutovém závodě ve voze specifikace GT3 dojela druhá.

„Myslím, že dnešní den jsme zakončili velmi dobře. Start se podařil, i když tam nějaké kontakty s McLarenem byly. Byly pasáže, kdy jsem mohl zkoušet cokoliv, ale soupeři byli rychlejší. Na druhou stranu my jsme zase silnější na brzdách. Vše nám ale vyšlo včetně pit stopu, a to druhé místo nám chutná o to více, když přihlédneme na ten tuhý boj v posledních dvou kolech. Beitske předvedla v obraně skvělý výkon a můžeme se teď celý tým těšit z druhého místa,“ komentoval první závod bezprostředně po dojetí Gonda.

Richard Gonda a Beitske Visserová na stupních vítězů vlevoFoto Šenkýř Motorsport

Do druhého závodu v neděli si pak jezdci pořadí prohodili. Start se Visserové podařil. Ve venkovní stopě však byla vystrčena mimo trať a první zatáčku opouštěla na třináctém místě. Holanďanka bojovala dál a držela se skupinky jezdců před sebou. Zastávky v boxech proběhly u týmu Šenkýř Motorsport bez chyby, a i s handicapem deseti vteřin se Gonda vrátil na trať na dvanáctém místě.

Pak už začalo slovenské tažení. Gonda projel pod šachovnicovým praporkem na sedmém místě, ale ztrátu na pódiové umístění stáhl až na necelé čtyři vteřiny.

„Start byl nervózní a v první zatáčce to bylo hodně úzké. Byla jsem na vnější stopě a uvnitř mě dva jezdci vyhnali mimo trať, takže jsem ztratila tři pozice. Pak jsem jela konzistentně a držela tempo s ostatními až do zastávek v boxech,“ hodnotila svoji část Visserová.

„Dnešní závod ovlivnila startovní pozice, kdy jsme byli trochu více vzadu než v sobotu. Ale druhá věc je, že jsme za ten včerejší úspěch dostali handicap v podobě deseti vteřin navíc, které jsme museli strávit v boxech při výměně. Vím, že jsme udělali vše, co se dalo a s výkonem jezdců, mechaniků, inženýrů a vůbec celého týmu jsem spokojený. Sobotní druhé místo je skvělý výsledek, který nás všechny motivuje do dalších závodů,“ nešetřil slovy chvály na adresu svého týmu Robert Šenkýř.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud