7. srpna 2021 • 21:12

Životní závod Königa: v Mostě dojel třetí, radostí bušil do nádrže

Autor: mm, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Během domácího MS superbiků se dočkal nejlepšího výsledku v kariéře. Motocyklový jezdec Oliver König se na okruhu v Mostě ve třídě Supersport 300 probojoval na stupně vítězů. O stříbrnou příčku jej připravila penalizace. V hlavní kategorii pak sobotní závod nedokončil Karel Hanika. Z vítězství se radoval Turek Toprak Razgatlioglu.Českým fanouškům udělal v sobotu radost především pražský rodák Oliver König. Jezdec týmu Movisio by MIE navázal na druhé místo v kvalifikaci a v závodě třídy Supersport 300 projel cílem druhý za Victorem Steemanem z Nizozemska. Následně ale český jezdec dostal penalizaci v podobě posunu o jedno místo za překročení traťových limitů. Ve výsledcích jej přeskočil Španěl Alejandro Carrión.

„Nervozita byla velká, hlavně z první zatáčky. To, co se tam dělo, byl fakt mazec. Furt tam docházelo k soubojům, v každém kole tam byl kontakty a kombinézu mám více černou než bílou. Jsou to ale závody. To, co máme rádi,“ radoval se König, jenž si užil i podporu domácích fanoušků. „Je to mazec. Mám snad zlomenou ruku z toho, jak jsem po dojezdu bušil do nádrže a děkoval fanouškům. Je krásné si tento pocit užít na domácím okruhu,“ dodal.

Oliver König zajel na MS v Mostě životní závod
Oliver König zajel na MS v Mostě životní závod

V hlavním závodě se představil na divokou kartu Karel Hanika. Při superbikové premiéře na severu Čech se ve všech trénincích umístil v první desítce, hlavní část programu prvního dne se mu ale nevydařila. Nejprve upadl při kvalifikačním superpole a do závodu nakonec odstartoval ze 13. místa.

V bodované jízdě se pětadvacetiletý závodník krátce po startu propadl na 18. pozici, následně se posunul na 15. místo, ale poté jej zastavil pád v úvodní šikaně mosteckého okruhu. Na stejném místě skončily naděje i řady dalších jezdců.

Stejně jako Hanika do cíle nedojel po pádu ani lídr MS a šestinásobný šampion Jonathan Rea z Velké Británie. V průběžném pořadí druhý Razgatlioglu, který v závěru vyšel vítězně ze souboje s Britem Scottem Reddingem, snížil odstup na Reu na dvanáct bodů. Třetí dojel Andrea Locatelli z Itálie.

Závod MS superbiků v Mostě:

První závod: 1. Razgatlioglu (Tur./Yamaha) 34:14,370, 2. Redding (Brit./Ducati) -0,040, 3. Locatteli (It./Yamaha) -13,838, ...Hanika (ČR/Yamaha) nedokončil.

Průběžné pořadí MS: 1. Rea (Brit./Kawasaki) 243, 2. Razgatlioglu 231, 3. Redding 182.

Supersport 600: 1. Odendaal (JAR/Yamaha) 20:19,624, ...20. Vostatek -2 sektory, 30. Mrkývka (oba ČR/Yamaha) -1 kolo.

Průběžné pořadí MS: 1. Aegerter (Švýc./Yamaha) 182.

Supersport 300: 1. Steeman (Niz./KTM) 25:12,026, ...3. König (ČR/Kawasaki) -5,345, 16. Svoboda (ČR/Yamaha) -18,904, 32. Geigl -38,504, Červenka (oba ČR/Kawasaki) nedokončil.

Průběžné pořadí MS: 1. Huertas (Šp./Kawasaki) 118, ...15. König 27, 28. Svoboda 3.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud