Bronzová oslava pro Prskavce! Dostal trofej, kterou navrhla Koukalová | iSport.cz
Romana Barboříková
11. srpna 2016 • 02:49

Bronzová oslava pro Prskavce! Dostal trofej, kterou navrhla Koukalová

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Baroš největší postavou v dějinách Baníku? Co jeho role po kariéře?
MOMENTY 4. nadstavbového kola: Baroš se loučil, boj o korunu střelců a Boleslav do Evropy?
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RIA | Závod, stupně vítězů, tisková konference, dopingová kontrola, cesta do českého domu v centru Ria de Janeiro a oslava bronzu. Tak náročný program měl ve středu první medailista české výpravy na olympiádě v Riu Jiří Prskavec.Toho v českém domě přivítala více než stovka lidí, mezi kterými byli i sportovci. Na pódiu nejprve okomentoval svůj závod, jak to vlastně prožíval na trati. „Já už si to ani nepamatuju, jak jsem to jel,“ prohlásil, když se na obrazovce spustil záznam jeho jízdy.

Za chvíli přišel na pódium i Jiří Prskavec starší, táta a trenér v jedné osobě. Když se postavil vedle svého syna, ten mu na krk pověsil olympijský bronz. Vyhrál ho totiž i pro něj, jako satisfakci za nevydařené olympijské hry v Sydney v roce 2000, na kterých skončil Prskavec starší na třináctém místě.

Jiří Prskavec na oslavě první české medaile v Riu v Českém domě se svými rodiči
Jiří Prskavec na oslavě první české medaile v Riu v Českém domě se svými rodiči

A když byl na pódiu táta, nemohla chybět ani máma, také bývalá kajakářka. „Jsem hrozně ráda, že mám doma tyhle dva chlapy,“ prohlásila hrdá opatrovatelka domácího krbu.

Pak už mohl převzít trofej, kterou českým olympionikům vymyslela rovněž olympijská medailistka, byť ze zimních Her, biatlonistka Gabriela Koukalová . Ta prý představuje "medaili v pohybu".

Podívejte se na přijetí Jiřího Prskavce v Českém domě

Vše o LOH Rio de Janeiro 2016 čtěte ZDE »

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud