Olympionici zkouší zázračné revoluční materiály | iSport.cz
19. května 2011 • 05:00

Olympionici zkouší zázračné revoluční materiály

Autor: nit
Ondřej Synek o svém triumfu nepochyboval
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z revolučních látek bude složena olympijská kolekce reprezentačního týmu pro Hry v Londýně, které se konají v příštím roce. Její součástí jsou nepromokavé látky i prodyšné materiály, v kterých mohou sportovci vydržet i několik dní bez nepříjemného zápachu.„Je to hodně efektivní, fakt to funguje,“ řekl veslař Ondřej Synek, který výrobky firmy Alpine Pro zkoušel.

Z bambusu i kávy pocházejí materiály, z nichž vznikne oblečení pro český tým na londýnské olympiádě. Látka ICE Caffé je vyrobena z odpadu kávy a její předností je chladivý efekt, díky kterému rychle odvádí z těla teplo.

„Pro sportovce je důležité, aby se cítil dobře. Pak se nepřehřívá, není mu vedro, ani zima a dobře funguje,“ líčí Synek.

Designéři počítají s tím, že v Londýně nemusí být ani během léta příznivé počasí. Sportovci proto dostanou k dispozici nepromokavé bundy z látky, z které při styku z vodou vystoupí vzor, který je za sucha neviditelný.

Díky materiálu potaženému teflonem se sportovci neušpiní ani horkou kávou.
Trička z bambusu mají antibakteriální účinky.

„Sportovci se nemusí obávat zápachu u oblečení i v případě, že by v Londýně byl problém s pračkami,“ odtušil Václav Hrbek, výrobní ředitel Alpine Pro.

 
Články odjinud


Články odjinud