Australané titul neobhájí

Australští pozemní hokejisté v Pekingu olympijské zlato neobhájí. Vítězové z Atén dnes v semifinále se Španělskem neudrželi dvoubrankové vedení a prohráli 2:3.
Španělé si ve finále zahrají s Německem, které porazilo v penaltovém rozstřelu 4:3 Nizozemce, a o zlato si zahraje po 16 letech.
Australanům k postupu do finále nestačilo ani dvougólové vedení, které si drželi až do 39. minuty. Pak ale jej vymazal dvěma góly Eduard Tubau a rozhodující trefu přidal dvě minuty před koncem zápasu Santiago Freixa.
Hrdiny duelu s obhájci aténského stříbra Nizozemci byli němečtí bratři Zellerové. Philipp se dvě minuty před koncem zápasu postaral o vyrovnání na 1:1 a Christophe pak v rozstřelu proměnil rozhodující penaltu.
Německo si naposledy o olympijské zlato zahrálo v roce 1992 v Barceloně a v sobotním finále budou úřadující mistři světa útočit na svůj třetí triumf.
Semifinále:
Nizozemsko - Německo 1:1 (1:1, 0:0) na penalty 3:4
Branky: 66. Hoyng - 68. P. Zeller.
Španělsko - Austrálie 3:2 (0:1).
Branky: 39. a 44. Tubau, 68. Freixa - 1. Abbott, 37. Ockenden.
O 7. místo: Nový Zéland - Pákistán 4:2 (1:0).
O 9. místo: Belgie - Kanada 3:0 (2:0).