9. října 2017 • 04:40

Váňa o triumfu svého koně: Dost jsem vyváděl, bylo to monumentální

Autor:
TOP VIDEA
PROFIL: Deník Sport favorizuje Slavii na titul. Klub by se ale měl soustředit na sebe PROFIL: Deník Sport favorizuje Slavii na titul. Klub by se ale měl soustředit na sebe
Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už před závodem Josef Váňa avizoval, jak těžké je pro něj sledovat Velkou pardubickou jen z tribuny. A když pak sledoval, jak jeho kůň No Time To Lose s Janem Kratochvílem famózně finišuje, jeho temperament se rozjel na plné obrátky. „Lidi si to se mnou na tribuně museli užít,“ usmíval se po desátém trenérském triumfu v nejslavnějším českém dostihu.„Finiš byl hroznej,“ popisoval Josef Váňa do kamery iSport TV vítězný doběh Jana Kratochvíla. „Docela jsem vyváděl. Jak jsem viděl, že přišel k tomu francouzskému koni (Urgent de Gregaine), už jsem po těch letech tušil, že toho má plné zuby. A náš kůň šel, bylo to monumentální,“ přiznal pobaveně rekordman Velké pardubické.

Sice by si prý víc užil triumf v sedle, ale i trenérského úspěchu si cení. „Jsem rád, každé vítězství potěší,“ přitakal Váňa.

Myšlenky na svůj další start ve Velké pardubické se ještě nevzdal (rád by to ještě zkusil s koněm syndikátu iSport-Váňa Theophilem - více čtěte ZDE ), ale letos by to prý nešlo. „Nejsem ready, trošku jsem přibral a ta fyzička už není taková, jaká by měla být,“ uznal sebekriticky.

Finiš Velké pardubické znamenal euforii Jana Kratochvíla
Finiš Velké pardubické znamenal euforii Jana Kratochvíla

Z vítězství No Time To Lose měl o to větší radost, že si ho sám vytipoval. „Já jsem ho koupil na dražbě v Newmarketu, viděl jsem ho asi ve třech rovinových dostizích, byly to těžké handicapy s velkou váhou, a on vždycky hrozným finišem přiletěl zezadu, většinou po bylo po těch srajdách nebo měkké půdě, takže jsem věřil, že mu to dneska sedne,“ přiblížil Váňa.

„Dlouho byl celkem rozlámanej, ale teď už ho dva roky nic nebolí,“ dodal, že konečně mohl ukázat, co v něm je.

Velká pardubická 2017: Králem je Jan Kratochvíl s No Time To Lose, trenér Josef Váňa »

Je to splnění životního snu, radoval se Kratochvíl po triumfu ve 127. Velké pardubické
720p 360p

Klobouky, kulichy i anglická královna. Vychutnejte si atmosféru Velké pardubické!
720p 360p

Theophilos před startem vymýšlel blbosti, s Váňou ml. bral druhé místo
720p 360p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze