9. října 2017 • 04:40

Váňa o triumfu svého koně: Dost jsem vyváděl, bylo to monumentální

Autor:
TOP VIDEA
Jágr o koleni, ale i baráži. Že jsem chtěl, aby Kladno prohrálo? To vůbec, já už chtěl mít dovolenou, smál se Jágr o koleni, ale i baráži. Že jsem chtěl, aby Kladno prohrálo? To vůbec, já už chtěl mít dovolenou, smál se
Zlín - Plzeň: Kovařík posadil míč na hlavu Kolářovi a Plzeň rychle vede 1:0 Zlín - Plzeň: Kovařík posadil míč na hlavu Kolářovi a Plzeň rychle vede 1:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už před závodem Josef Váňa avizoval, jak těžké je pro něj sledovat Velkou pardubickou jen z tribuny. A když pak sledoval, jak jeho kůň No Time To Lose s Janem Kratochvílem famózně finišuje, jeho temperament se rozjel na plné obrátky. „Lidi si to se mnou na tribuně museli užít,“ usmíval se po desátém trenérském triumfu v nejslavnějším českém dostihu.„Finiš byl hroznej,“ popisoval Josef Váňa do kamery iSport TV vítězný doběh Jana Kratochvíla. „Docela jsem vyváděl. Jak jsem viděl, že přišel k tomu francouzskému koni (Urgent de Gregaine), už jsem po těch letech tušil, že toho má plné zuby. A náš kůň šel, bylo to monumentální,“ přiznal pobaveně rekordman Velké pardubické.

720p 360p
Váňa triumf No Time To Lose divoce prožíval: Vyváděl jsem, bylo to monumentální

Sice by si prý víc užil triumf v sedle, ale i trenérského úspěchu si cení. „Jsem rád, každé vítězství potěší,“ přitakal Váňa.

Myšlenky na svůj další start ve Velké pardubické se ještě nevzdal (rád by to ještě zkusil s koněm syndikátu iSport-Váňa Theophilem - více čtěte ZDE ), ale letos by to prý nešlo. „Nejsem ready, trošku jsem přibral a ta fyzička už není taková, jaká by měla být,“ uznal sebekriticky.

Finiš Velké pardubické znamenal euforii Jana Kratochvíla
Finiš Velké pardubické znamenal euforii Jana Kratochvíla

Z vítězství No Time To Lose měl o to větší radost, že si ho sám vytipoval. „Já jsem ho koupil na dražbě v Newmarketu, viděl jsem ho asi ve třech rovinových dostizích, byly to těžké handicapy s velkou váhou, a on vždycky hrozným finišem přiletěl zezadu, většinou po bylo po těch srajdách nebo měkké půdě, takže jsem věřil, že mu to dneska sedne,“ přiblížil Váňa.

„Dlouho byl celkem rozlámanej, ale teď už ho dva roky nic nebolí,“ dodal, že konečně mohl ukázat, co v něm je.

Velká pardubická 2017: Králem je Jan Kratochvíl s No Time To Lose, trenér Josef Váňa »

720p 360p
Je to splnění životního snu, radoval se Kratochvíl po triumfu ve 127. Velké pardubické

720p 360p
Klobouky, kulichy i anglická královna. Vychutnejte si atmosféru Velké pardubické!

720p 360p
Theophilos před startem vymýšlel blbosti, s Váňou ml. bral druhé místo

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze