Květoslav Šimek
8. října 2017 • 18:10

Váňa je fenomén. Klíčovou roli v pozadí ale hraje i jeho manželka Pavla

TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Josef Váňa je jedinou sportovní osobností v České republice, která má sochu ještě při stále aktivní kariéře. Ve 127. ročníku Velké pardubické steeplechase s Českou pojišťovnou znovu ukázal, že právem. Do nejtěžšího českého dostihu poslal čtyři koně a tři z nich byli do pátého místa. K osmi žokejským triumfům tak Váňa přidal jubilejní desátý trenérský, o který se zasloužil nováček No Time To Lose v sedle s žokejem Janem Kratochvílem.Pozornosti by se však mělo dostat i dalším členům jeho realizačního týmu. Především jeho paní Pavle. Přestože zůstává v pozadí a sama se nikdy před kamery netlačí, v týmu často hraje klíčovou roli.

Pavla Váňová koně trénuje, ošetřuje. I u vítězného No Time To Lose odvedla největší kus práce a Váňa to také hned po dostihu dával najevo. „Fantastická práce!“ hlásil k manželce, která jen jakoby mimochodem prošla kolem.

Váňa znovu potvrdil, že je fenomén. Ať už si o svérázné dostihové legendě myslí kdokoliv cokoliv - právem je vynášen do nebes a je miláčkem davů. Výsledky mluví za vše, ukázaná platí.

No Time To Lose s Janem Kratochvílem letos Velkou pardubickou vyhrál, Zarif s Josefem Bartošem byl čtvrtý a Ange Guardian s Josefem Váňou mladším doběhl pátý. Pouze nováček Power Zar se Sertašem Ferhanovem se do cíle nedostal, jezdec jej zadržel.

Váňa umí koně vybrat, dobře je nakoupit a precizně připravit. Nejen pro Velkou pardubickou a domácí tratě, ale i pro zahraničí. Například v Itálii aktuálně vede žebříček nejúspěšnějších trenérů.

Ovšem byla by tu ještě jedna výzva pro úspěšný tým. Posunout k triumfu ve Velké pardubické i žokeje Josefa Váňu mladšího. Letos absolvoval legendární dostih podesáté a nejlepším výsledkem stále zůstává čtvrté místo. „Mladej by to konečně taky mohl vyhrát,“ přitakal s úsměvem Váňa.

720p 360p
Klobouky, kulichy i anglická královna. Vychutnejte si atmosféru Velké pardubické!

720p 360p
Theophilos před startem vymýšlel blbosti, s Váňou ml. bral druhé místo

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze