Váňa má nabito! Do Velké má osm koní, přihlášený je i Theophilos | iSport.cz
11. května 2018 • 10:38

Váňa má nabito! Do Velké má osm koní, přihlášený je i Theophilos

Autor: nit,
Theophilos s Janem Kratochvílem v sedle obhájili triumf v Prvomájové steeplechase v Lysé nad Labem
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Real - Manchester City 1:2. Bleskový obrat hostů, Ramos viděl červenou
LIGA NARUBY: Rada jako Řepka, Řezníček jako Zlatan...
VŠECHNA VIDEA ZDE

Osm koní zapsal trenér Josef Váňa na přihlášku do 128. ročníku Velké pardubické steeplechase s Českou pojišťovnou (14. října). Kromě obhájce No Time To Lose je mezi nimi i osmiletý hnědák Theophilos z Dostihového klubu iSport-Váňa. Na první přihlášce je 38 koní, z toho čtyři ze zahraničí: Ruben Cotter z Irska, Urgent de Gregaine s Casperem z Francie a Vajgaros ze Slovenska. První kvalifikace se v Pardubicích běží v sobotu 26. května.



V první kvalifikaci by se měl objevit i Theophilos z největšího a veřejnosti stále otevřeného českého syndikátu (více informací na www.dkfans.cz). Po vítězství v Prvomájové steeplechase v Lysé nad Labem je v pořádku. „Je v pohodě a platí, že bychom zkusili první kvalifikaci,“ potvrdil Váňa. „Jen doufám, že nebude tak tvrdo, jako při prvních závodech v Pardubicích. Nechci nechat běhat dobré koně na tvrdém podkladu.“

Theophilos už v loňském roce kvalifikaci absolvoval a bez problémů ji zvládnul. Vadit by mu podle trenéra neměla ani větší distance. Prvomájová se běžela na 4200 metrů, kvalifikace jsou na 5800 metrů. A samotná Velká pardubická je ještě o 1100 metrů delší. „Myslím, že mu distance nebude vadit,“ říká Váňa. „Pomůže mu, že už v Pardubicích skákal Haďák nebo Velkou vodu. Když zvládne i Angličák, proč by nemohl na start Velké? Rozhodneme se ale až po dostihu.“

Účast v první kvalifikaci by mohl překazit pouze podklad. „Kdyby byl beton, tak se na to vykašleme, nemá cenu ničit koně,“ uvažuje Váňa. „Dáme ho na startku a rozhodnout se můžeme kdykoli. Podobně přemýšlí i o dalších sedmi koních ze svého tréninku, které přihlásil do letošního ročníku Velké pardubické. Žádný z trenérů nemá tak nabito.

Kromě Theophila a devítiletého No Time To Lose (DS Paragan), který s Janem Kratochvílem senzačně vyhrál poslední ročník, jsou od Josefa Váni na přihlášce i desetiletý Ange Guardian (Stáj Anděl strážný), osmiletý A Pigale (Scuderia Tania-Váňa), sedmiletý Buonarroti (Jasna), devítiletý Power Zar (Chládek&Tintěra-Váňa), desetiletý Rabbit Hawk Wing (Rabbit Trhový Štěpánov) a jedenáctiletý Zarif (Köi Dent).

Tři koně přihlásil trenér Stanislav Popelka (Modena, Universe of Gracie, Vicody), po dvou Radek Žalud (Bacchus Collognes, Artistmontot), Pavel Tůma (Ascover, Tzigane du Berlais), Antonín Novák (Templář, Ter Mill) a Hana Kabelková (Talent, Vandual).

Z Irska je přihlášený dvanáctiletý Ruben Cotter od trenéra Petera Mahera. V minulosti běhal i pod renomovaným trenérem Paulem Nichollsem, nad překážkami má čtyři vítězství z osmnácti startů, ale teď už rok více než rok nezávodil. Z Francie by měli dorazit Urgent de Gregaine, loni po boji druhý. A také Casper, odchovanec Jiří Trávníčka, který už je ve francouzském tréninku Yannica Fouina.

Další jména pro Velkou pardubickou se ještě mohou objevit v dodatečné přihlášce 27. září. Kvalifikaci už mají splněnou první tři z minulého ročníku. No Time To Lose coby vítěz a Urgent de Gregaine s Delight My Fire, kteří už úspěšně startovali v krosech v Cheltenhamu a ve Fontainebleau.

 
Články odjinud


Články odjinud