Květoslav Šimek
3. srpna 2023 • 10:40

Obhájce Velké pardubické jde poprvé do akce. Koho bude mít v sedle?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Satoranský o svém přínosu. Už dekádu klíčový hráč, dodal Balvín
Soukalová s hvězdami. Květiny pro Wiererovou, Bö vysekl kompliment
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepší čtyřka posledního ročníku Velké pardubické bude na startu třetí kvalifikace na domácí překážkový vrchol sezony. Poprvé v sezoně v sobotu vyběhne i devítiletý hnědák Mr Spex (Lokotrans) od trenéra Luboše Urbánka. V sedle ovšem nebude mít žokeje Lukáše Matuského, který se stále dává dohromady po zranění v Itálii. Vůbec poprvé ho povede francouzský žokej Ludovic Solignac.Mr Spex má coby obhájce triumfu kvalifikaci splněnou. V aktuální sezoně ještě nevyběhl, měl problémy s kopytem. „Co jsem slyšel, tak šlápl na kámen a proto zatím nestartoval,“ komentoval pro iSport.cz žokej Lukáš Matuský. „Měl otlačené kopyto.“

Sobotní program v Pardubicích začíná ve 13 hodin, kromě třetí kvalifikace na 133. ročník Velké pardubické se Slavia pojišťovnou se bude běhat dalších sedm dostihů. Na startu kvalifikace (17.50 hodin) by mělo být jedenáct koní. Kromě Mr Spexe i dvanáctiletý Talent s Pavlem Složilem (vítěz z roku 2021), který byl na podzim ve Velké druhý. Stejně tak třetí Sacamiro s Janem Faltejskem a čtvrtý Player s Marcelem Novákem.

Jedenáctiletý Player (Nýznerov) od trenérky Lenky Kvapilové je zatím smolařem letošních kvalifikací. První ani druhou nedokončil. Splněno zatím nemají ani Lombargini, Zataro, Derby Plus, Stuke, Star a Royal Gino, kteří jsou také na startovce třetí kvalifikace.

V polovině kvalifikačního období splnilo na domácí půdě podmínky startu 15 koní (plus Mr Spex coby obhájce). Kvalifikovat se dá i ze zahraničí. V Pardubicích si zatím klasicky nejlépe vede tým Josefa Váni. Kvalifikovali se Chelmsford, Lodgian Whistle a Aeneas, přičemž první dva své závody ovládli. Dva koně na předběžné „startovní listině“ mají i Radek Holčák (String, Dajuka) a Dalibor Török (Godfrey, Barython de Vaige).

VÍTĚZOVÉ KVALIFIKACÍ NA VELKOU PARDUBICKOU 2023

I: Chelmsford – Jan Kratochvíl (7 let, stáj Javor, trenér Josef Váňa st.)
II: Lodgian Whistle – Ondřej Velek (10, Statek Chyše-Váňa, trenér Josef Váňa st.)

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud