Senzační český triumf! Neteř Hilgertové se stala mistryní Evropy | iSport.cz
1. června 2019 • 16:40

Senzační český triumf! Neteř Hilgertové se stala mistryní Evropy

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Jílek: Cítil jsem, že mužstvo je silné. Od třetího gólu jsme hru kontrolovali Jílek: Cítil jsem, že mužstvo je silné. Od třetího gólu jsme hru kontrolovali
Sparta - Mladá Boleslav: Sáček nádhernou pumelicí otevírá skóre, 1:0! Sparta - Mladá Boleslav: Sáček nádhernou pumelicí otevírá skóre, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kajakářka Amálie Hilgertová se v Pau ve Francii nečekaně stala mistryní Evropy ve vodním slalomu. Britskou vicemistryni světa Mallory Franklinovou porazila o 19 setin sekundy, třetí skončila Jasmin Schornbergová z Německa.Jednadvacetiletá Hilgertová, někdejší juniorská mistryně světa a neteř dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky Hilgertové, byla v dnešním finálovém bloku ME jedinou českou zástupkyní. Kateřina Kudějová i Veronika Vojtová vypadly v semifinále a neuspěl ani kanoista Lukáš Rohan.

Hilgertová prošla do finále z osmého místa, mezi brankami pak předvedla bezchybnou jízdu a její čas 104,95 už nikdo nepřekonal. Neporazila ji Franklinová ani obhájkyně loňského titulu z Prahy Němka Ricarda Funková, která sice byla rychlejší, ale od rozhodčích dostala penalizaci 50 sekund za neprojetou branku.

Výsledky mistrovství Evropy ve vodním slalomu

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Pau (Francie)

Ženy

K1: 1. A. Hilgertová (ČR) 104,95 (0),
2. Franklinová (Brit.) -0,19 (0),
3. Schornbergová (Něm.) -2,57 (0),
...v semifinále 14. Kudějová, 16. Vojtová (obě ČR).

 
Články odjinud


Články odjinud