12. září 2008 • 13:47

Češi jsou ve volném potápění druzí

Potápěči ve freedivingu dokážou doplavat na jedno nadechnutí i přes sto metrů hluboko. Mnoho jich už ale zpátky na hladinu nevyplavalo.
Jágr po prvním tréninku: Jsem rád, že jsem přežil. Chci stihout první zápas Jágr po prvním tréninku: Jsem rád, že jsem přežil. Chci stihout první zápas
Nejoblíbenější trenéři? Kloppův fotbal je jako hokej. Přitahuje ženy, směje se Hašek Nejoblíbenější trenéři? Kloppův fotbal je jako hokej. Přitahuje ženy, směje se Hašek

Stříbrné medaile vybojovalo na mistrovství světa ve volném potápění v egyptském Šarm aš-Šajchu družstvo českých mužů ve složení Martin Štěpánek, Petr Vala a Petr Zlatuška.

České reprezentantky Jarmila Slovenčíková, Jana Oujezdská a Barbora Ivanská skončily po třech disciplínách jen těsně pod stupni vítězů čtvrté.

Mužům se nejvíc dařilo v disciplíně dynamická apnoe, v níž se plave v bazénu pod vodou na jeden nádech. Nejdál uplaval 182 metrů Vala. Ve statické apnoi byl nejlepší s výdrží 7:13 minuty pod vodou na jeden nádech několikanásobný světový rekordman Štěpánek.

V konstantní váze s ploutvemi se nejhlouběji - do sto metrů - ponořil rovněž Štěpánek, mistr světa v této disciplíně .

Mezi ženami se postarala o český rekord v konstantní váze s ploutvemi Slovenčíková, která se ponořila do hloubky 70 metrů. Skvělý výkon předvedla i v dynamické apnoi, když doplavala na metu 133 metrů.

Témata:  sport, potápění

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.