Beachvolejbalistky se připravují na unikátní sérii. Začne v Litoměřicích | iSport.cz
27. května 2020 • 18:21

Beachvolejbalistky se připravují na unikátní sérii. Začne v Litoměřicích

Autor: nne
Vstoupit do diskuse
0
České beachvolejbalistky Markéta Nausch-Sluková a Barbora Hermannová při společném tréninku po skončení koronavirové pauzy
TOP VIDEA
iSport podcast: Byla penalta proti Slavii zářez, nebo sudí neměli jinou možnost?
Palát chce pohár přivést do Čech. Jak prožíval bublinu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jako jedna z prvních federací na světě spouští Český volejbalové svaz ve spolupráci se společností Tipsport oficiální FIVB homologovanou národní tour. Jde o sérii pěti tříhvězdičkových turnajů, kterých se zúčastní nejlepší české beachvolejbalové dvojice žen, včetně Markéty Nausch-Slukové a Barbory Hermannové.Tipsport Beach Series začíná už tuto sobotu 30. května v Litoměřicích, aby následně zavítala na pražský Strahov (6.-7. 6.), do Nymburka (13.-14. 6.), do Chodova u Karlových Varů (20.-21. 6.) a vyvrcholila opět na Strahově (27.-28. 6.). Každý turnaj tohoto seriálu bude dotován 80 tisíci korunami.

„Byl to pěkný fofr. Dohodnout podmínky s Tipsportem, domluvit se s promotérem a turnaje homologovat na FIVB. Ještě před čtrnácti dny jsme nevěděli, jestli budeme vůbec hrát a teď tady máme pěkně dotovanou ženskou sérii,“ říká předseda Marek Pakosta, předseda Českého volejbalu.

Maximální kapacita prvního turnaje je 16 párů v kvalifikaci a 24 párů v hlavní soutěži. V Litoměřicích byla během jednoho dne od oznámení série okamžitě naplněna a přihlášeny jsou nejen páry Sluková – Hermannová, ale i české dvojky Kvapilová – Kubíčková nebo dvojice Williamsová – Olivová či Štochlová – Maixnerová, tedy kompletní česká elita.

První trénink má nejlepší česká beachvolejbalová dvojice na žebříčku FIVB Markéta Nausch-Sluková a Barbora Hermannová už za sebou. „Pomalu se do toho dostáváme a každým tréninkem je to lepší. Nejtěžší asi bude si zvyknout na jiné míče, protože světovka se s Galou nehraje“, svěřuje se Barbora. Markéta dodává: „Přestože já jsem zůstala v USA, byly jsme Bárou v kontaktu a po prvním šoku, když jsme dozvěděly o posunutí olympiády na příští rok, už vidíme jen pozitiva a na Tipsport Beach Series se moc těšíme.“

Turnaje jsou členěny do kategorií podle výše celkových odměn. Čím víc hvězdiček turnaj má, tím víc bodů do žebříčku nejlepších hráčů také jeho účastníci mohou nasbírat.

„Chtěli jsme ve složité době koronavirové krize připravit zajímavé soutěžní i finanční podmínky pro nejlepší české plážové volejbalistky, které by jinak v Česku nebyly. A to se ve spolupráci se svazem podařilo, Tipsport Beach Series se s třemi hvězdičkami zařadil mezi prestižní turnaje světové úrovně. Beachvolejbal je sázkařsky populární sport, proto nás zajímá dlouhodobě. Už několik let jsme ostatně partnery naší nejlepší dvojice Maki a Báry. Těším se na turnaje seriálu i na zájem sázkařů,“ vysvětluje marketingový ředitel Tipsportu Jan Čumpelík. Vybrané zápasy budou exkluzivně streamované na největší sportovní online televizi TV Tipsport.

Partnerství prestižní volejbalové série je jen jedním z řady počinů, jimiž největší česká sázková společnost Tipsport rozšiřuje atraktivní sportovní nabídku v době, kdy by se sportovní svět jinak zastavil. Mezi desítkou turnajů a soutěžních akcí, které Tipsport inicioval nebo se na nich zásadním způsobem podílí, nechybí utkání v tenise (Tipsport Elite Trophy), MMA (Oktagon Underground), šipkách (2020 Tipsport Premier League), golfu (Tipsport Golf Challenge), basketbalu (NBL Shootout), esportech (Entropiq Charity FIFA Cup nebo FIFA Cool liga) a dalších disciplínách.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud