Českým TOP párům se v Ostravě daří, dál jdou Perušič se Schweinerem i ženy | iSport.cz
4. června 2021 • 14:00

Českým TOP párům se v Ostravě daří, dál jdou Perušič se Schweinerem i ženy

Autor: ČTK, krm
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
EURO 2021: Jirkal vzpomínal na dlouhé noční hovory s Brücknerem
KARLOS SHOW: Robocop Podmol a lámačka kostí, Blažek řekl, jak se topil
VŠECHNA VIDEA ZDE

Oba nejlepší české beachvolejbalové páry jsou na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Ostravě v osmifinále. Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem udolali zkušený lotyšský pár Aleksandrs Samoilovs, Janis Šmedinš 2:1 na sety a po druhém vítězství šli dál přímo. Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou postoupily po výhře 2:0 nad Ruskami Ksenijí Dabižaovou a Darjou Rudychovou z předkola.Vítězové silně obsazeného březnového turnaje v Dauhá Perušič se Schweinerem vstoupili do zápasu rozpačitě a i kvůli chybám na servisu nakonec první set prohráli 18:21. Potom Češi podání zlepšili, druhou sadu získali poměrem 21:16 a dlouho vyrovnaný tie-break i díky prasátku při Schweinerově servisu a několika skvělým Perušičovým zákrokům v poli vyhráli 15:12.

„Ve spoustě zápasů, které jsme nakonec prohráli, jsme ztratili první set a v téhle konkurenci je pak hrozně těžké to obracet. Jsem hrozně rád, že se nám to dnes povedlo,“ řekl Schweiner České televizi.

Nausch Sluková s Hermannovou, které v druhém čtvrtečním utkání v základní skupině nevyužily dva mečboly a musely do předkola, dnes v prvním setu těžily z chyb soupeřek a zvítězily 21:12. Rusky se ale ve druhé sadě zlepšily a v závěru se dostaly do čtyřbodového vedení. Češky ale šňůrou při podání Slukové skóre obrátily a těsný náskok udržely až do konce.

O postup mezi nejlepších osm se Nausch Sluková s Hermannovou ještě dnes utkají se Švýcarkami Tanjou Hüberliovou a Ninou Betschartovou. Perušič se Schweinerem se jméno sobotního osmifinálového soupeře dozvědí později.

Všechny zbývající české páry už ze soutěže vypadly. Patrik Maňas s Jiřím Sedlákem i Václav Berčík s Janem Dumkem neuhráli ani dnes jediný set a stejně jako Michaela Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou i Martina Williams s Marií-Sárou Štochlovou na turnaji obsadí dělené 25. místo.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud