10. června 2022 • 14:37

Skvělý nástup Perušiče a Schweinera na MS! Smetli Mosambik, Češky prohrály

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Balzám na duši po derby, řekl Tecl po postupu. Kroměříž? Rekord i modelový mač na Vlašim
ZIMÁK s Dudou o zavřené NHL či Kometě. Holík je mrtvý hráč, snad ho to ani nebaví
VŠECHNA VIDEA ZDE

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem zahájili mistrovství světa v Římě výhrou 2:0 nad Mosambičany Ainadinem Martinhem a Jorgem Monjanem. Šestí nasazení Češi měli po celé utkání se snaživými Afričany v silném větru navrch, sety ovládli poměrem 21:15, 21:12. Barbora Hermannová s Martinou Williams prohrály s Rakušankami Katharinou Schützenhöferovou a Lenou Plesiutschnigovou 19:21, 14:21.Sedmadvacetiletý Perušič s o rok starším Schweinerem na MS startují podruhé. Před třemi lety v Hamburku obsadili jako jediní čeští zástupci 17. místo. Od té doby si připsali několik medailových umístění na turnajích světového okruhu, naposledy získali v květnu v Ostravě na špičkově obsazené akci stříbro.

Hermannová s někdejší parťačkou Williams, která těsně před šampionátem nahradila zraněnou Marii-Sáru Štochlovou, ve vyrovnané první sadě dotáhly v koncovce ztrátu, ale Rakušanky si při setbolu pomohly esem. Druhý set už byl i díky několika šťastným zásahům rakouského páru jednoznačnější.

V sobotu se Perušič se Schweinerem utkají s Nory Mathiasem Berntsenem a Hendrikem Molem, skupinu F uzavřou v pondělí duelem s Američany Chaimem Schalkem a Theodorem Brunnerem. Hermannová s Williams, jež spolu naposledy hrály před více než sedmi lety, narazí ještě na druhé nasazené Brazilky Dudu a Anu Patrícii a čínskou dvojici Wang Fan, Sia Sin-i. Do play off postoupí z každé skupiny první dva týmy a čtyři nejlepší z třetích míst. Osm zbývajících dvojic na třetí příčce se utká o poslední čtyři volná místa.

Výsledky mistrovství světa v plážovém volejbalu

Mistrovství světa v plážovém volejbalu v Římě:

Muži:

Skupina F:
Perušič, Schweiner (6-ČR) - Martinho, Monjane (43-Mos.) 2:0 (15, 12).

Ženy:
Skupina B:

Schützenhöferová, Plesiutschnigová (26-Rak.) - Hermannová, Williams (23-ČR) 2:0 (19, 14).

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud