Deblkajakářky překvapivě postoupily do finále | iSport.cz
21. května 2011 • 18:52

Deblkajakářky překvapivě postoupily do finále

Autor: sam
TOP VIDEA
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend
VŠECHNA VIDEA ZDE

Deblkajakářky Andrea Doktorová a Michaela Fasnerová překvapivě prošly sítem sobotních rozjížděk a semifinále do nedělního finále na 200 metrů při Světovém poháru rychlostních kanoistů v Račicích. Podle očekávání se v něm představí nejlepší český sprinter Filip Šváb. Jako první do něj nastoupí i jediná česká singlkanoistka Anna Navrátilová.Kajakářky Andrea Doktorová a Michaela Fasnerová postoupily na trati 200 metrů do finále při SP v Račicích.
Kajakářky Andrea Doktorová a Michaela Fasnerová postoupily na trati 200 metrů do finále při SP v Račicích.
„Ten postup je velmi překvapivý a proto hodně radostný,“ uvedla Doktorová, neteř reprezentačního trenéra Martina Doktora, kterému tak dala krásný dárek k jeho dnešním 37. narozeninám. „Vždyť my jsme dvoustovku nikdy na velkém závodě nejely a ani na ni speciálně netrénujeme,“ poznamenala Doktorová, která s partnerkou Fasnerovou hodlá spojit sprint i s olympijskou tratí 500 metrů. „Letos se soustředíme hlavně na šampionáty do 23 let. A chceme uspět na obou distancích,“ uzavřela Doktorová.

Šváb potvrdil, že v mužském kajakářském sprintu patří mezi světovou elitou a může pomýšlet na olympijskou kvalifikaci. „Vždyť postoupil z velmi nabitého semifinále, v němž jel i mistr světa Edward McKeever,“ pochválil svěřence Martin Doktor.

Do nedělních dopoledních finále na 200 metrů zasáhnou tři české lodě. Odpoledne se ve finále C2 na 500 metrů představí Jaroslav Radoň, Filip Dvořák. Světový pohár v Račicích vyvrcholí v neděli po půl třetí odpoledne, kdy se jedou tři vytrvalecké závody na 5000 metrů. V K1 žen i mužů, stejně jako v C1 mužů, nastoupí nejlepší čeští maratonci. Šrámy po nevydařeném finále na čtyřkajaku si bude léčit Jan Souček. „Pro mě je to takové zpestření, uvolnění. Ne, kluci, ani trenéři mě od toho nezrazují. Navíc se pětka jede vždy až po naší hlavní disciplíně,“ vysvětlil Souček.

Program - neděle 22. května 2011: Od 9.55 hodin blok finálových závodů na 200 metrů; ve 13.59 jedou finále na 500 metrů kanoisté Radoň a Dvořák. Od 14.30: 5000 metrů K1 ženy, C1 a K1 muži.

Přehled kanoistických akcí s českou účastí v roce 2011

27. až 29. května Světový pohár v Duisburgu (Německo)
17. až 19. června mistrovství Evropy v Bělehradě (Srbsko)
30. června až 3. července mistrovství Evropy do 21 let v Záhřebu (Chorvatsko)
22. až 24. července mistrovství republiky v Račicích
29. až 31. července mistrovství světa juniorů v Brandenburgu (Německo)
18. až 21. srpna mistrovství světa v Szeged (Maďarsko)

 
Články odjinud


Články odjinud