12. července 2017 • 11:56

Tragická smrt atleta na vozíku: Před MS mu spadla na hlavu diskařská klec

Autor:
Hendikepovaný vrhač Abdalláh Hajájí zemřel po nešťastné nehodě při tréninku na MS
TOP VIDEA
Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mistrovství světa handicapovaných atletů, které začne v pátek v Londýně, mělo tragickou předehru. Při úterním tréninku v britské metropoli přišel o život vrhač Abdalláh Hajájí ze Spojených arabských emirátů. Podle národní federace handicapovaných sportovců na něj spadla ocelová diskařská klec."Nemohu mluvit o podrobnostech, ale mohu říct, že během odpoledního tréninku vrhačů na oficiálním tréninkovém hřišti Abdalláh prováděl svou obvyklou přípravu, když mu na hlavu spadla diskařská klec," uvedl místopředseda federace handicapovaných sportovců SAE Madžíd Usaímí. "Zdravotníci se mu snažili pomoct, ale nedokázali ho zachránit," dodal.

Tým Spojených arabských emirátů se i po tragické události šampionátu zúčastní. "Měli jsme schůzku a rozhodli se pokračovat s ještě větší chutí na počet našeho bratra Abdalláha," řekl Usaímí.

Šestatřicetiletý Hajájí, který byl připoután na vozík, předloni na MS v Dauhá obsadil páté místo v hodu diskem kategorie F34 a byl osmý ve vrhu koulí. Loni startoval na paralympiádě v Riu.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze