Kellnerová a spol. jdou do boje o pražské finále, startuje parkurová série Global Champions | iSport.cz
23. března 2018 • 09:30

Kellnerová a spol. jdou do boje o pražské finále, startuje parkurová série Global Champions

Autor: ija
TOP VIDEA
Kvitová v Melbourne končí, Bartyová ji pokořila ve dvou setech Kvitová v Melbourne končí, Bartyová ji pokořila ve dvou setech
Kdo vlastně byl Kobe Bryant? Superhvězda, objevitel, mentor – a hlavně otec Kdo vlastně byl Kobe Bryant? Superhvězda, objevitel, mentor – a hlavně otec
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prestižní seriál v parkurovém skákání Global Champions League, který má vyvrcholit v prosinci v Praze, startuje tento víkend v Mexiku za účasti trojice jezdců českého týmu Prague Lions. O první krok k postupu do pražského finále budou usilovat Anna Kellnerová spolu s Němcem Holgerem Wulschnerem  a Gerkem Schröderem z Nizozemska.Klání v centru Mexico City začíná ve čtvrtek, týmy se představí v pátek prvním kolem, v sobotu je čeká finále.

 „Každý rok jsem nadšený a pyšný na náš podnik a nemůžu se dočkat začátku sezony. Je tady skvělá atmosféra,“ ocenil zakladatel seriálu, známý německý parkurový jezdec Jan Tops.  Loni sledovalo závody v Mexiku přes 20 000 fanoušků, letos, v roce 50. výročí letní olympiády, se čeká ještě větší návštěva.

Týmy budou usilovat o body, které by je posunuly do prosincového finále seriálu, Prague PlayOffs, kde se šestnáct nejlepších družstev utká o vítězství a zajímavou prémii vyřazovacím způsobem.

Parkurový tým Prague Lions: zleva Gerco Schröder, Niels Bruynseels, Anna Kellnerová, Aleš Opatrný a Holger Wulschner

Tým Prague Lions tvoří Češi Anna Kellnerová a Aleš Opatrný, Belgičan Niels Bruynseels, Nizozemec Gerco Schröder a Holger Wulschner z Německa.

Celý tým se však potkal pouze na předsezonní tiskové konferenci v Praze. „A znovu se nejspíš uvidíme až na PlayOffs, během roku se moc nepotkáme,“ vysvětlila Anna Kellnerová.

Na jednotlivé závody totiž jezdí vždy tři členové týmu. V Mexiku to jsou Kellnerová, Schröder a Wulschner.  Druhý český jezdec Aleš Opatrný zasáhne do seriálu na závodech v Šanghaji.

 
Články odjinud


Články odjinud