12. března 2018 • 18:27

Po Laver Cupu oslní Prahu parkurová show, uspět budou chtít i dva Češi

Autor:
1080p720p360p
Po Laver Cupu oslní Prahu parkurová show, předvést se chce i Anna Kellnerová
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil
Sáblíková po sezoně: Bylo se mnou k nevydržení. Omlouvám se! Sáblíková po sezoně: Bylo se mnou k nevydržení. Omlouvám se!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Loni superhvězdy světového tenisu v čele s Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem, letos největší parkuroví šampioni z celého světa. Pražská O2 Arena uvidí po tenisovém Laver Cupu další megaakci - prosincové vyvrcholení nejprestižnější skokové soutěže Global Champions League (13. - 16. 12. 2018). Navíc za účasti dvou českých jezdců, zkušeného harcovníka Aleše Opatrného a nadějné jezdkyně Anny Kellnerové, dcery českého miliardáře Petra Kellnera.„Bude to jedna z největších letošních sportovních akcí na území Česka,“ upozornil Jan Andrlík, předseda organizačního výboru Global Champions Prague PlayOffs. „Jsem strašně nadšená. Je naprosto neuvěřitelné, že můžeme závodit v Praze. Jako tým uděláme všechno pro to, abychom se v Praze v prosinci představili. Je něco neuvěřitelného startovat doma na pětihvězdičkové úrovni a při takovém finále,“ líčí nadšeně 21letá Anna Kellnerová.

V seriálu bude celý rok bojovat 19 týmů, do pražského finále postoupí nejlepších šestnáct, které se spolu utkají vyřazovacím systémem. „To tady v životě nebylo, je to něco úplně nového, na vyřazování se musíme dobře připravit,“ říká Aleš Opatrný.

Pražský závod bude výjimečný i tím, že se poprvé bude skákat v hale, jinak jde o seriál venkovních akcí na těch nejzajímavějších místech. Začíná se v Mexiku už 22. března, poslední závod před Prahou se koná v Dauhá. Například v Paříži skáčou koně přímo pod Eiffelovou věží, seriál se představí i v dalších světových metropolích – v Madridu, Londýně, Berlíne, v Monaku nebo v Římě.

V O2 areně se chystá další velkolepá akce, Global Champions Prague Playoffs 2018 v parkuru. Na snímku tým Prague Lions (zleva Gerco Schröder, Niels Bruynseels, Anna Kellnerová, Aleš Opatrný a Holger Wulschner)
V O2 areně se chystá další velkolepá akce, Global Champions Prague Playoffs 2018 v parkuru. Na snímku tým Prague Lions (zleva Gerco Schröder, Niels Bruynseels, Anna Kellnerová, Aleš Opatrný a Holger Wulschner)

Ve hře budou miliony i dva Češi

Čtyřdenní soutěž se těší velmi štědré dotaci 12 milionů eur, tedy přibližně 300 milionů korun. Vítězný tým si pak po pražském finále přijde na 3 miliony eur. Kapacita vysočanské haly byla stanovena na 14 000 lidí na jeden den a pořadatelé očekávají za čtyři dny téměř 70 000 diváků. Vstupenky se začnou prodávat 26. března, ceny budou začínat už na 490 korunách.

Český tým Prague Lions, jehož členy jsou Opatrný a Kellnerová, má i tři zahraniční posily. Hlavní hvězdou je desátý jezdec světového žebříčku Niels Bruynseels z Belgie. Anna Kellnerová je ve světovém pořadí momentálně na 60. místě, její kolega Aleš Opatrný o jedinou příčku za ní. „Pokud se nám podaří do pražského finále kvalifikovat, bude to můj splněný sen,“ uzavírá Kellnerová.

1080p 720p 360p
Po Laver Cupu oslní Prahu parkurová show, předvést se chce i Anna Kellnerová

Hvězdná jména: Gatesová či Onassisová

V Praze by se přitom vedle dcery českého miliardáře mohla objevit i další zvučná jména ze světa velkého byznysu. V první stovce světového žebříčku totiž najdete i Jennifer Gatesovou, nejstarší dceru druhého nejbohatšího muže planety a zakladatele Microsoftu Billa Gatese. Anebo Athinu Onassisovou, vnučku a dědičku po řeckém lodním magnátovi Aristotelu Onassisovi. I tato jména mohou ozdobit velké pražské finále.

„Ještě před rokem jsem si něco podobného ani neuměla představit. Je to neuvěřitelné! Jedinečná událost, na úrovni loňského Laver Cupu. Nejlepší koně z celého světa, nejlepší jezdci. Největší seriál, co se v jezdeckém sportu dá vidět,“ řekla ředitelka závodu Klára Damborská.

Tu v prosinci čeká opravdu hodně organizační práce. Během tří dnů se totiž bude muset O2 Arena po florbalovém šampionátu změnit v parkurové závodiště o rozměru 80x40 metrů. Do arény tak najede hned 46 kamionů z Lipska se speciální směsí písku. Před halou se navíc objeví mobilní stáje pro závodní koně. Až pak bude moct čtyřdenní show naplno začít.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze