Stoleté sportovní gala. Sejdou se Jágr, Šebrle, Nedvěd, Sáblíková a další | iSport.cz
Martin Hašek
19. září 2018 • 13:33

Stoleté sportovní gala. Sejdou se Jágr, Šebrle, Nedvěd, Sáblíková a další

Vstoupit do diskuse
0
Na oslavy 100 let sportu dorazí největší legendy
TOP VIDEA
Na Kangovo místo máme přetlak, těší kouče Sparty Kotala
Změny ve F:L: Jak se bude testovat a kolik to kluby bude stát?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Unikátní večer se chystá na připomínku stoletého výročí českého sportu orámovaného vznikem samostatného Československa. V pátek 28. září se v programu Sto let sportu v pražském Foru Karlín sejdou desítky legend. „Je to unikátní věc, chceme připomenout tradice,“ říká Miroslav Jansta, předseda České unie sportu, která akci pořádá spolu s Českým olympijským výborem a Českou obcí sokolskou.Být na tomhle večeru je pohádkový sen každého fandy. A není pochyb, že i samotné slavné postavy bohaté české sportovní historie si to pořádně užijí.

„Já se těším moc. Poznám sportovce, které jsem viděl jenom v televizi,“ usmíval se hokejový internacionál Milan Nový, dvojnásobný mistr světa nebo střelec slavného vítězného gólu s Kanadou na Kanadském poháru 1976. „Jardu Jágra vídám docela často, ale rád bych si udělal fotku s Pavlem Nedvědem. I se třemi světovými šampiony v oštěpu, to je opravdu světový unikát.“

Velkolepý večer na pódiu Fora Karlín svede dohromady výkvět sportovních dějin, jak těch novodobých českých, tak dlouhého období společného československého státu. Osobně se zúčastní Dana Zátopková, Ester Ledecká, bratři Pospíšilové, Roman Šebrle, Jozef Pribilinec, Barbora Špotáková, Jan Železný, Pavel Nedvěd, Martina Sáblíková, Kateřina Neumannová, Jaromír Jágr, Dominik Hašek či Jan Kodeš.

Zatím přislíbilo účast 147 mistrů světa a 106 představitelů sportovních svazů a organizací.

„Chceme připomenout nejen medaile a medailisty, ale momenty, kdy celý národ sdílel radost a hrdost, které sportovci dávali českému národu,“ řekl Jansta. „Sport byl vždycky hybatelem dějin v Čechách. Při vzniku státu hráli důležitou roli Sokolové. Kdyby nebylo Sokolů, nebylo legií. Vznik naší republiky a její milníky jsou vždy spojené se sportem.“

Sportovní organizace si výročí vzniku společného státu připomínaly od začátku roku. Olympionici měli znak stovky na oblečení při únorových Hrách v Pchjongčchangu, ČUS slavila v průběhu roku během vyhlašování sportovců okresů a krajů. A Česká obec sokolská v červenci uspořádala úspěšný Všesokolský slet.

Dalším pokračováním kampaně byla veřejná anketa o sportovní momenty jednotlivých dekád, které budou v pátek 28. září vyhlášeny v rámci prvního dílu slavnostního večera na ČT2. Následovat bude galavečer českého sportu, který bude vysílat kanál ČT1.

„Bude to jedinečný večer, organizátorům se podařilo dát dohromady řady sportovců, kteří jsou legendami. Takovouhle sestavu se asi už nepodaří shromáždil nikdy,“ uvedl Petr Dvořák, generální ředitel České televize.

Podle organizátorů z pozvaných sportovců odmítli jen Ivan Lendl a Martina Navrátilová, tenisové legendy.

Akci zahájí slavnostní oběd v prostorách Rudolfovy galerie a Rothmayerova sálu na Pražském hradě za účasti současného prezidenta.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud