Pavel Novotný
21. ledna 2016 • 16:23

Děti na kurtu a potlesk ve stoje. Hewitt se loučil s kariérou v slzách

TOP VIDEA
TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů
11. den na ZOH: doping v curlingu (!), Ester coby inspirace a barevní fanoušci 11. den na ZOH: doping v curlingu (!), Ester coby inspirace a barevní fanoušci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Muselo to přijít. Lleyton Hewitt měl před zápasem druhého kola Australian Open proti Davidu Ferrerovi jen pramalé šance na úspěch. A podle očekávání to také dopadlo. Australský hrdina na světovou osmičku nestačil a symbolicky před vlastními diváky uzavřel svojí fantastickou kariéru.


REKLAMA
digi tv

Nezdolný bojovník, který nezabalí jediný míček. Hráč, který tenis miloval jako málokdo. Nejmladší světová jednička v historii tenisu či dvojnásobný grandslamový vítěz. V kariéře Lleytona Hewitta najdete řadu momentů, které zůstanou navždy zapsané v historii tenisu.

Lleyton Hewitt se se slzami v očích loučil s diváky

Definitivní tečku zapsal sympatický Australan na domácím turnaji v Melbourne.

Postarala se o to světová osmička David Ferrer, který legendu světového tenisu porazil po setech 6:2, 6:4 a 6:4. Radost z toho však třiatřicetiletý Španěl příliš neměl.

"Byl jsem velmi nervózní. Byl to pro mě smutný den. Ukončil jsem Lleytonovi kariéru a to mě vůbec netěší. On je jeden z nejlepších hráčů v historii tenisu. Doma mám jeho podepsané triko, které jsem získal před sedmi lety. Je to jediný trikot hráče, který vlastním." poklonil se australskému velikánovi Ferrer.

"Lleyton potvrdil to, co ho celou kariéru zdobilo. Je to nesmírný bojovník, u kterého nikdy nemáte nic jistého. Dneska to bylo také tak. Bojoval až do posledního míčku, bylo to neskutečné," dodal španělský tenista.

Slavnostní ceremoniál doprovodily i videovzkazy od největších osobností současného tenisu. Slova uznání zněla od Rogera Federera, Andy Murrayho, Rafaela Nadala či novaka Djokoviče. "Tenisu budeš moc chybět," prohlásila například světová jednička.

VIDEO: Vzkazy pro Lleytona Hewitta

Aplaus pro legendu

Na poslední zápas Lleytona Hewitta se přišla podívat celá řada osobností a samozřejmě nechyběli ani jeho nejbližší. Po více než dvouapůlhodinovém boji se přišli s hvězdou australského sportu rozloučit přímo na kurt. Dojemný obrázek Hewitta s dětmi a nekončící potlesk centrálního dvorce Roda Lavera udělal důstojnou tečku za jeho kariérou.

Hewitt i se svými dětmi opouští Rod Laver arénu
"David dnes odehrál fantastický zápas. Ukázal, proč je osmým hráčem světa. Já jsem udělal vše, co bylo v mých silách, stejně jako to bylo celou mojí kariéru. Můžu být na sebe hrdý. Vždy jsem dal tenisu sto procent," říkal se slzami v očích dojatým tribunám v současnosti 308. hráč světa Hewitt.

"Nikdy jsem nehrál před lepšími fanoušky, než jste vy. Je pro mě nesmírnou ctí, že jsem tady mohl hrát dvacet ročníků po sobě. Mám tady svůj druhý domov," vysekl poklonu fanouškům.

Hewitt ve svých dojmech pokračoval i na pozápasové tiskové konferenci, kde mu opět dělaly doprovod jeho tři děti.

"Je to pro mě velmi těžké. Dal jsem tenisu vše, vždy jsem se snažil, aby byli moji fanoušci spokojení. Všude jsem cítil, jak mi fandí, a zvlášť v posledních týdnech, kdy jsem oznámil konec kariéry. Moc to pro mě znamená, právě pro tyto pocity jsem hrál tenis. Považuji za velké štěstí, že jsem mohl svoji tenisovou dráhu ukončit právě zde," pokračoval dvojnásobný grandslamový šampion.

Hewitt na svého soupeře po celý zápas marně hledal zbraň. Jediný záblesk naděje pro něj přišel ve třetím setu, kdy poprvé a naposledy prolomil Ferrerovi servis a k nadšení vyprodané arény vyrovnal na 3:3. Vzápětí však o své podání přišel a ztrátu už nedohnal.

Lleytton Hewitt zůstává ve hře ještě ve čtyřhře, kde hraje po boku krajana Sama Grotha. Právě tato dvojice podlehla v prvním kole Davisova poháru v minulém roce českému páru Jiří Veselý, Adam Pavlásek.

VIDEO: konec posledního singlového zápasu Lleytona Hewitta v kariéře

Hewitt přišel i s dětmi na tiskovou konferenci.
Hewitt přišel i s dětmi na tiskovou konferenci.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze