28. ledna 2016 • 13:00

Naštvaný Federer? Zlobil se na kameru, ale zůstal gentlemanem

Autor:
TOP VIDEA
Real Madrid - Deportivo: Ronaldo dostal kopačkou do obličeje a tekla krev. Tvář si kontroloval v telefonu Real Madrid - Deportivo: Ronaldo dostal kopačkou do obličeje a tekla krev. Tvář si kontroloval v telefonu
SESTŘIH LA LIGY: Real Betis - FC Barcelona 0:5. Řádili Messi a Suárez SESTŘIH LA LIGY: Real Betis - FC Barcelona 0:5. Řádili Messi a Suárez
VŠECHNA VIDEA ZDE

V semifinále Australian Open dominoval v úvodu Novak Djokovič, tenisový rytíř Roger Federer neměl nejmenší nárok. První dva sety trvaly jen 54 minut. Švýcarský elegán pochopitelně nebyl s vývojem utkání spokojený. Když na něj na začátku třetí sady při výměně stran zblízka namířila kamera, Federer kameramana okřikl. Slušně, ale přesto rázně ho vyzval, aby ho tak zblízka nezabíral. Djokovič nakonec zvítězil 3:1 na sety a slavil postup do finále.


REKLAMA
digi tv

Světová tenisová trojka si moc přeje přidat ještě alespoň jeden grandslamový titul, dělá pro to absolutně všechno. Jenže celý okruh momentálně válcuje Novak Djokovič, prakticky nepřemožitelný hegemon a suverénní lídr.

V semifinále na Australian Open začal v ostře sledované bitvě opět lépe Djokovič. Za necelou hodinu ovládl první dvě sady a statistici už začali hledat, jaký grandslamový zápas na tři vítězné sety probíhal takhle rychle.

Federer se ale Djokovičovi nechtěl vzdát tak snadno. Na začátku třetí sady se dostal do laufu, vedl 2:1. Při střídání stran ml naprosto soustředěný výraz, odhodlaný vložit veškerou energii do toho, aby Djokovičovi cestu do finále ještě znepříjemnil.

Když ho kamera zabrala detailně, Federer se důrazně ohradil. "Dej to pryč od mého obličeje, prosím," je jasně slyšet na videu. Lidé na sociálních sítí menší scénku mezi gamy hned začali řešit. Nikdo totiž není zvyklý na to, že by Federer (narozdíl od jiných) na kurtu předváděl nějaká velká extempore.

Zároveň ale všichni ocenili, že i při drobném výlevu na kameramana se Federer dokázal zachovat slušně. Požadavek zakončil slůvkem please, tedy prosím. Žádnými nadávkami ani mlácením s raketou.

Zápas ale nakonec ovládl mladší favorit. Srbský válec sice ztratil s Federerem třetí sadu, pak ale opět dominoval, čtvrtý sert ovládl v poměru 6:3 a po zásluze prošel do finále.

Roger Federer patří k nejúspěšnějším a nejpopulárnějším sportovcům na světě. Miliony fanoušků obdivují, jak se i v pokročilejším věku (34let) drží v nejužší špičce. Lidé na něm oceňují zároveň gentlemanské chování, vybrané vystupování a život bez okázalých skandálů.

To potvrdil i při zmíněné scénce s kameramanem.

Dobojováno. Srbský tenista Novak Djokovič poté, co porazil v semifinále Australian Open Rogera Federera
Dobojováno. Srbský tenista Novak Djokovič poté, co porazil v semifinále Australian Open Rogera Federera

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze