26. ledna 2018 • 08:10

Australian Open zná první vítězky! Čtyřhru ovládly Mladenovicova s Babosovou

Autor:
TOP VIDEA
Baráž? Je to pro mě motivace dál trénovat a nekončit, prohlašuje Jágr Baráž? Je to pro mě motivace dál trénovat a nekončit, prohlašuje Jágr
Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Obnovené spojení Timey Babosové s Kristinou Mladenovicovou skončilo jejich prvním společným grandslamovým titulem. Ve finále Australian Open maďarsko-francouzský pár porazil Jekatěrinu Makarovovou a Jelenu Vesninovou 6:4 a 6:3 a nedovolil Ruskám zkompletovat kariérní Grand Slam.


REKLAMA
digi tv

Ve finále pozdější vítězky v první sadě prohrávaly už 2:4, ale pak získaly čtyři hry v řadě. Na úvod druhého dějství přišly o servis, ztrátu vzápětí smazaly a rozhodly v osmé hře. Připravily o podání Makarovovou a pak zápas dokončila Mladenovicová.

V roce 2014 si Babosová s Mladenovicovou zahrály ve finále Wimbledonu. O rok později vyhrály tři turnaje a zúčastnily se Turnaje mistryň. Pak se jich cesty rozešly a spojily se znovu až letos v Melbourne. Cestou za triumfem porazily i jedničky Andreu Sestini Hlaváčkovou a její tchajwanskou spoluhráčku Čchan Jüng-žan.

Mladenovicová získala druhý grandslamový deblový titul, předtím se radovala na Roland Garros 2016 s krajankou Caroline Garciaovou. Tehdy shodou okolností ve finále porazily právě Makarovovou a Vesninovou. Babosová uspěla poprvé.

Ženy:

Čtyřhra - finále:

Babosová, Mladenovicová (5-Maď./Fr.) - Makarovová, Vesninová (2-Rus.) 6:4, 6:3.

Junioři:

Čtyřhra - finále:

Gaston, Tabur (7-Fr.) - Molleker, Squire (Něm.) 6:2, 6:2.

Maďarsko-francouzská dvojice porazila ruský pár Jekatěrina Makarovová - Jelena Vesninová
Maďarsko-francouzská dvojice porazila ruský pár Jekatěrina Makarovová - Jelena Vesninová

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze